مراسم جشن " بچه های انقلاب " با حضور دانش آموزان و اعضا در مرکز فرهنگی هنری بیجار برگزار شد . در این مراسم که دانش آموزان مدرسه یگانه و مسئولین ادارات : معاون فرماندار شهرستان بیجار جناب آقای همایی ، حجت السلام والمسلمین حاج آقا فریدی مسئول دفتر امام جمعه شهرستان بیجار ، سرکار خانم شیخی مدیرکل محترم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان ، معاونت محترم پرورشی اداره آموزش و پرورش جناب آقای منصوری و همکار ایشان جناب آقای زارعی و اصحاب رسانه و خبرنگاران محترم خبرگزاریها حضور داشتند مراسم اجرا شد در این برنامه سرکار خانم شیخی مدیرکل کانون استان کردستان ضمن عرض خیر مقدم به دانش آموزان و مسئولین حاضر در مراسم القا اسوه انقلابی و ارزشها و آرمانهای امام راحل (ره) را مهمترین وظیفه مربیان کانون در این برهه زمانی به کودکان این مرز و بوم دانستند . وی با تأکید بر آشناسازی جوانان و نوجوانان، به ویژه کودکان با آرمان‌های والای انقلاب، افزود: آشناسازی جوانان با اهداف بلند انقلاب جمهوری اسلامی ایران دست تعدی دشمنان قسم خورده را برای از میان برداشتن این انقلاب کوتاه خواهد کرد.

در ادامه مراسم جناب آقای همایی معاون محترم فرماندار و حجت الاسلام والمسلمین حاج اقا فریدی نیز برای کودکان سخنانی را ایراد داشتند و کودکان را با انقلاب اسلامی ایران بیشتر آشنا کردند . در ادامه مراسم فعالیتهایی همچون : بیان وصایای شهدای انقلاب ، معرفی شهدای بیجار ، معرفی ایام انقلاب ، شعر خوانی توسط اعضا ، مسابقه پرسش و پاسخ ، پخش کلیپ انقلاب اسلامی و مسابقه بزرگ نقاشی و اهدا جوایز از جمله برنامه هایی بود که در این روز اجرا گردید . 

 تاريخ : پنجشنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۴ | 9:13 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

فضاسازی مرکز بیجار در ایام الله دهه فجر

 

 

 

 

 تاريخ : یکشنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۴ | 12:55 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

برنامه های تدارک دیده شده جهت اجرا در ایام دهه فجر مرکز فرهنگی هنری بیجار

- فضا سازی مناسب ایام دهه فجر

- برگزاری جشن بزرگ  " پیروزی " با حضور اعضا و دانش آموزان مرکز و دعوت از مسئولین ادارات و نهادها و اجرای برنامه

- اجرای فعالیتهای فرهنگی مانند : قصه گویی ، معرفی شخصیت امام خمینی (ره) معرفی ایام ووقایع روزهای انقلاب و دهه پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، معرفی کتابهای دهکده کوچک نوفل لوشاتو ، آری ، روح الله از تولد تا تبعید

- شرکت در جلساتی که در سطح شهر به همین منظور برگزار می گردد و در صورت همکاری دیگر نهادها با کانون تشکیل برگزاری ایستگاه نقاشی در محل تجمع راهپیمایان در روز 22 بهمن

- برگزاری طرح ادبی با عنوان " لاله های پر پر "

- برگزاری مسابقه شعار نویسی با موضوع " انقلاب و پیروزی "

- برگزاری طرح ادبی با محوریت " خوش آمد گویی به امام "

- دعوت از مدارس و  حضور دانش آموزان در برنامه های مربوط به این دهه و در راستای اهداف کانون 

- تشکیل نمایشگاه از آثار هنری ( نقاشی سفال ، کاردستی)

- تشکیل ایستگاه نقاشی با موضوع " روزهای خوب پیروزی "

- برگزاری کارگاه انیمیشن و ساخت انیمیشن های کوتاه مرتبط با موضوع انقلاب و گرامیداشت خاطه فداکاری مردم در سال 57 تاريخ : سه شنبه ششم بهمن ۱۳۹۴ | 8:47 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |تاريخ : دوشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۴ | 14:31 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

بیجار:مدیر کانون پرروش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت:کانون پرورش فکری زمینه ساز پرورش استعداد کودکان و نوجوانان است.

به گزارش خبرنگار مهر، سهیلا شیخی شامگاه چهارشنبه در نشست با فرماندار بیجار با اشاره به کارها و اقدامات گسترده کانون در سطح استان کردستان اظهار داشت: کانون پرورش فکری مسیرها را برای کودکان و نوجوانان هموار می کند تا کودکان و نوجوانان در بصورت غیر مستقیم با اهداف تربیتی کانون رشد یابند.

وی افزود: خوشبختانه فعالیت های ارزشمند و چشمگیری توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صورت گرفته است و اعضا این کانون موفق شده اند افتخارات زیادی را در عرصه ملی و بین المللی کسب کنند.

شیخی به حمایت خوب مسئولین اشاره کرد و گفت: کانون بعنوان متولی تربیت فرهنگی و هنری کودکان و نوجوانان پیشرو بوده است و در این مسیر مسئولین استانی و شهرستانی همواره حامی فعالیت های فرهنگی بوده اند  و به بسط و گسترش بیش از پیش این فعالییت ها کمک کرده اند اما انتظار می رود ای حمایت ها همچنان ادامه داشته باشد.

وی در ادامه کانون پرورش فکری کودکتن و نوجوانان بیجار را جز مراکز فعال و پر تلاش دانست و بیان داشت: خوشبختانه با حضور مسئول جدید و جوان این مرکز و فعالیت ارزشمند مربیان فرهنگی هنری و ادبی  این مرکز توانسته در اجرای برنامه ها  موفق عمل کند.

وی به فعالیت های این مرکز اشاره کرد و گفت: قصه گویی، شعر خوانی، کارگاه ادبی، نمایش عروسکی، پخش فیلم، تهیه روزنامه دیواری، کتابخوانی، نقاشی، سفالگری، گفتگو های آزاد واز جمله فعالیت های این مرکز است.

وی ادامه داد:همچنین برای اولین بار در شهرستان بیجار کارگاه ساخت انیمیشن دایر شده که با استقبال بسیار چشمگیر اعضا قرار گرفته است. و در این راستا نوجوانان بیجاری توانسته اند در بخشهای استانی کشوری و بین المللی نیز افتخارات عدیده ای را کسب کنند.

مدیر کانون پرروش فکری کودکان و نوجوانان کردستان در ادامه عنوان کرد:خوشبختانه اعضا در بخش نشریه نگاری، وبلاگ نویسی و داستان نویسی رضوی این شهرستان موفق به کسب عناوین برتر در سطح کشوری شده اند.

وی تصریح کرد: کانون ظرفیتهای بسیار بالایی برای رشد ذهنی و پرورش استعداد های کودک ونوجوان دارد و خوشبختانه با تلاش مربیان مراکز این مهم تحقق پیدا کرده است.

شیخی گفت: توسعه و تجهیز مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در واقع نوعی سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید، چراکه خروجی آن می‌تواند در توسعه کشور اثرگذار باشد.

وی بر رسالت مهم کانون پرورش کودکان استان در ترویج فرهنگ غنی اسلامی، ایرانی در جامعه تأکید کرد و گفت:  رسالت  اصلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ترویج فرهنگ اسلامی و ملی در جامعه است.

گفتنی است در پایان این نشست سید یاسر هاشم زاده به عنوان مسئول مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار معرفی و از زحمات پروین دربانی مسئول سابق این مرکز تقدیر شد.تاريخ : پنجشنبه هفدهم دی ۱۳۹۴ | 13:18 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

با توجه به فرارسیدن بلندترین شب سال در ایران زمین و به طبع در بام ایران مربیان مرکز بیجار به همراه اعضا در جشن فرهنگی هنری "یلدای گروس " شرکت کردند در این مراسم که به همین مناسبت و با هدف آشنایی اعضا با باورها و سنتهای فولکلور منطقه خود برگزار شد در فعالیتهایی همچون : " قصه گویی شب یلدا توسط مربی مسئول مرکز ، کارگاه کاردستی با موضوع میوه های یلدایی ( جهت اشنایی اعضا با فلسفه میواه های سفر شب یلدا ) ، شاهنامه خوانی ،پخش فیلم و انیمیشن و کارگاه ادبی با موضوع " شب یلدا " توسط مربی ادبی مرکز خانم بشارتی شرکت کردند . در خاتمه مربی مسئول مرکز بصورت شفاهی اعضا را شب یلدا و فلسفه آن و برگزاری این آئین در میان ایرانیان و تاریخچه آن آشنا کردند .

 

 تاريخ : سه شنبه یکم دی ۱۳۹۴ | 9:28 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

به مناسبت اربعین حسینی و زنده نگه داشتن یاد حماسه عاشورائی فعالیتهای فرهنگی و هنری و ادبی در مرکز بیجار برگزار شد . مسئول مرکز بیجار در ادامه گفت : این فعالیت ها طبق برنامه ریزی قبلی و با حضور اعضا مرکز با هدف ترویج و توسعه فعالیتهای دینی و مذهبی در میان اعضا انجام گردیده است و کلیه اعضا در این هفته و با حضور در مرکز در این فعالیتها شرکت کردند . سید یاسر هاشم زاده زاده افزود : اعضای کانون با حضور در این کانون در برنامه های فرهنگی همچون " قصه گویی بازگشت اسیران " " معرفی کتابهای " دانستنیهای عاشورا ، چهل روز عاشقانه " " بزرگترین دختر عالم " و همچنین معرفی " واقعه اربعین " و مسابقه پرسش و پاسخ دینی و مذهبی ، " کارگاه ادبی با عنوان یاد یاران " " کارگاه نقاشی با موضوع اربعین حسینی " از جمله برنامه هایی بود که توسط مربیان مرکز اجرا گردید . در لازم به ذکر است مرکز فرهنگی هنری بیجار از ابتدای ایام محرم تا پایان ماه صفر با فضا سازی مناسب این ایام و به منظور ترویج فعالیتهای دینی و مذهبی و قرآنی و ترویج امر به معروف و نهی از منکر برنامه های مختلفی را برای اعضا به اجرا می گذارد . تاريخ : سه شنبه دهم آذر ۱۳۹۴ | 8:27 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

مربیان مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و ترویج امر مطالعه و کتابخوانی در میان اعضا و دانش آموزان مدارس اقدام به برگزاری جشن کتاب نمود در این برنامه ابتدا با کلام الله مجید آغاز شده و در ادامه ، پخش سرود جهموری اسلامی ایران و نماهنگ فعالیتهای کانون در شش ماه گذشته  از جمله برنامه هایی بود که اجرا گردید سپس  فعالیتهایی همچون معرفی کتابهای کانون ، مسابقه اطلاعات عمومی ، تند خوانی و درست خوانی قصه گویی با محوریت مطالعه ، بیان اندرزهای قرآنی و امر دانش در قرآن کریم و احادیث ، شعر خوانی با موضوع کتاب و مطالعه توسط مربی ادبی مرکز و همچنین یکی از اعضا فعال و کتابخوان کانون ، مسابقه نقاشی با عنوان " کتاب در نقاشی من " توسط مربی هنری مرکز برگزار شد و در خاتمه مراسم به نفرات کتابخوان و برتر هدایایی اهدا شد . 

 تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۴ | 12:36 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

فضا سازی مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی به روایت تصویر

 تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۴ | 13:46 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

کودکان دیارگروس فریادهای شهدای دانش آموز را به تصویر در آوردند و با آرمانها و امام انقلاب بیعت مجدد نمودند . 

مربیان مرکز فرهنگی هنری بیجار در روز 13 ابان ماه با برگزاری ایستگاه نقاشی در محل تجمع راهپیمایان این روز باشکوه را گرامی داشتند در این روز دانش آموزان مدارس با حضور در ایستگاه نقاشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار این روز گرامی را به تصویر کشیده و تحویل مربیان کانون دادند . لازم به ذکر است در خلال این مراسم مربیان مرکز برنامه های کانون را برای دانش آموزان تشریح کرده و آنها را به عضویت در کانون ترغیب نمودند . 

 تاريخ : چهارشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۴ | 12:27 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و  گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز در روز 13 ابان ماه اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری و ادبی با همین موضوع می نماید که اهم آن به شرح ذیل می باشد :

- شرکت در راهپیمایی 13 آبان همراه با اعضا مرکز 

- برگزاری مراسمی با همین عنوان با حضور دانش آموزان مدارس 

- اجرای فعالیت قصه گویی با موضوع ایثار و شهادت 

- معرفی یوم الله 13 آبان ماه برای دانش آموزان مدرس بصورت تصویری و شفاهی 

- برگزاری ایستگاه نقاشی با همین موضوع 

- نوشتن پیامهای امام خمینی بصورت نشریه نگاری برای اعضا 

- برگزاری کارگاه ادبی با موضوع شهدای دانش آموز 

برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی : 
- معرفی کتابهای کم خواننده برای اعضا 

- دعوت از اعضا و تشویق آنها به امر مطالعه 

- برگزاری جشن کتاب در مرکز با حضور مدارس و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و ادبی در رابطه با موضوع کتاب 

- برگزاری کارگاههای ادبی با موضوع کتاب و کتابخوانی 

- برگزاری مسابقه نقاشی 

اجرای فعالیت بحث آزاد در رابطه با مطالعه و راههای تشویق نوجوانان به مطالعه و دوری از فضای مجازی 

- اجرای فعالیتهای فرهنگی نشریه نگاری و کتابسازی تاريخ : یکشنبه دهم آبان ۱۳۹۴ | 11:25 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
سید یاسر هاشم زاده مربی فرهنگی مرکز بیجار در بیست و ششمین جشنواره تئاتر استانی توانست کارگردانی اول و طراحی صحنه اول استان را کسب نماید . 

 

بیست و ششمین جشنواره تئاتر استانی کردستان به کار خود پایان داد 
سنندج-بیست و ششمین جشنواره تئاتر استانی کردستان با معرفی نفرات و گروههای برتر در بخش های مختلف به کار خود پایان داد و دو نمایش برتر جشنواره استانی را به جشنواره فجر معرفی کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کردپرس بیست و ششمین جشنواره تئاتر استانی کردستان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی کردستان از 16تا 18مهر ماه با اجرای 9 نمایش از شهرهای سنندج، بیجار، قروه، دهگلان، دیواندره و مریوان در مجموعه تئاتر شهر و تالار تماشا مجتمع فجر سنندج برگزار شد.
هیات داوران این دوره از جشنواره پس از دیدن 9 نمایش در بخش مسابقه، پس از شور و مشورت، بررسی و ارزیابی آثار آرای خود را به شرح ذیل اعلام کرد.
در بخش طراحی نور ضمن یادآوری و تاکید کارگردانان به سایر عناصر تشکیل دهنده تئاتر همچون طراحی و اجرای نور در نمایش و تاکید مبنی بر تجهیز امکانات سخت افزار سالن های نمایش، در این بخش هیچ گزینه و انتخابی نداشت.
در بخش طراحی برشور از طراحی برشور نمایش اخرین بازی اثر محمد سلیمی از دیواندره با دادن لوح تقدیر تجلیل و از پوریا عبدالملکی از قروه طراح برشور نمایش چهار فصل تقدیر کرد.
هیات داواران لوح تقدیر و جایزه این دوره از جشنواره را به فرشید گویلی طراح لباس نمایش لک لک ها پرواز نمی کنند از سنندج اهدا کرد.
هیات داوران بیست و ششمین جشنواره تئاتر استانی کردستان از سارو عباسی آهنگساز و نوازنده نمایش آپارتمان تقدیر و جایزه برگزیده بخش موسیقی شامل دیپلم افتخار و جایزه نقدی خود را به دلاور حسن زاده به خاطر آهنگسازی نمایش عیشا از سنندج اهدا کرد.
این جشنواره در بخش طراحی صحنه سه اثر را برگزیده اعلام کرد که دیپلم افتخار و جایزه اول این بخش را به یاسر هاشم زاده طراح نمایش بیدینجلی از بیجار، جایزه دوم را به افشین خدری طراح صحنه نمایش آپارتمان از سنندج و جایزه لوح تقدیر و هدیه نقدی جایزه سوم به محمد نقی حیدری طراح نمایش چهار فصل از قروه تقدیم شد.
هیات داوران از کلیه بازیگران زن نمایش آپارتمان به صورت گروهی تقدیر و لوح تقدیر جشنواره را به نمایندگی از گروه به سارینا پناهیده تقدیم و از بهره عارفی بازیگر زن نمایش عیشا از سنندج با اهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی تقدیر کرد.
آرای هیات داوران جایزه سوم خود را به صورت مشترک و بدون اولویت به خانم ها هویه حسینی به خاطر بازی در نمایش چهار فصل از قروه و هانا مرادی به خاطر بازی در نمایش اوتیسم از سنندج اهدا کرد.
بازیگری دوم زن به خانم مرجان فریقی به خاطر بازی در نمایش دوناکیشومات خانگی با چای از سنندج و بازیگری اول زن را نیز به نشتمان رسول نژاد در نمایش دوناکیشومات خانگی با چای رسید.
هیات داوران از کلیه بازیگران مرد نمایش آپارتمان به صورت گروهی تقدیر و لوح تقدیر جشنواره را به نمایندگی از گروه به رامیار بهمنی تقدیم و از سامان رستمی بازیگر مرد نمایش پرواز پرندگان مهاجر از شهرستان دهگلان تقدیر کرد.
بازیگری سوم مرد این جشنواره به پیمان جباری بازیگر نمایش بیدینجیلی از بیجار، بازیگری دوم مرد به صورت مشترک و بدون اولویت به فریدون حامدی به خاطر بازی نمایش لک لک ها پرواز نمی کنند از سنندج و سید حسین موسوی به خاطر بازی در نمایش بیدینجیلی از بیجار اهدا و دیپلم افتخار و هدیه نقدی نفر اول جشنواره نیز به کامران جباری بازیگر نمایش بیدینجیلی از بیجار اهدا شد.
پیام سعیدی نویسنده نمایش بیدینجیلی از بیجار، خانم طریفه کریمیان نویسنده نمایش عیشا از مریوان و زهرا خسروی نمایشنامه نویس تئاتر دوناکیشومات خانگی با چای از شهرستان سنندج به ترتیب نفرات اول تا سوم بخش نمایش نامه نویسی بیست و ششمین جشنواره تئاتر استانی کردستان شناخته شدند.
در بخش کارگردانی از مرجان فریقی کارگردان نمایش دوناکیشومات خانگی با چای از سنندج تقدیر شد و رتبه اول این بخش به سید یاسر هاشم زاده کارگردان نمایش بیدینجیلی از بیجار اهدا و جایزه نفر دوم به افشین خدری کارگردان نمایش آپارتمان از سنندج تقدیم و فاتح بادپروا کارگردان نمایش عیشا از مریوان نیز به مقام سوم رسید.
نمایش«بیدینجیلی» به نویسندگی پیام سعیدی و کارگردانی یاسر هاشم زاده از بیجار و نمایش«آپارتمان» به نویسندگی و کارگردانی افشین خدری از سنندج نیز به جشنواره فجر راه یافتند.


تاريخ : چهارشنبه ششم آبان ۱۳۹۴ | 9:54 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

فضاسازی مرکز بیجار در ایام محرم الحرام به روایت تصویر 

 تاريخ : شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۴ | 11:35 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین امام سوم مسلمانان جهان برنامه هایی با همین موضوع در مرکز بیجار در طول ماه محرم اجرا میگردد که به شرح ذیل می باشد : 

- فضا سازی مرکز با موضوع ایثار و شهادت و واقعه عاشورا 

- برگزاری جلسات بحث آزاد با محوریت امر به معروف و نهی از منکر 

- معرفی شخصیت امام حسین علیه السلام و یاران با وفای ایشان 

- معرفی کتابهای چهل روز عاشقانه و آفتاب در حجاب و زندگینامه امام حسین علیه السلام برای اعضا نوجوان 

- معرفی واقعه عاشورا و قیام امام حسین علیه السلام 

- برگزاری کارگاه ادبی و نقاشی با موضوع عاشورا و کربلا 

برگزاری فعالیت اسلامی با موضوع و محوریت احادیث امام حسین علیه السلام 

 تاريخ : شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۴ | 11:33 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
مدیرکل محترم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان با حضور در مرکز فرهنگی هنری بیجار از زحمات سی ساله خانم دربانی مسئول مرکز بیجار تجلیل به عمل آوردند این دیدار که با حضور مربیان مرکز انجام گرفت خانم شیخی مدیر کل کانون استان از سی سال تلاش خانم دربانی برای کودکان و نوجوانان این مرز و بوم تقدیر نمودند . تاريخ : شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۴ | 11:29 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
به مناسبت هفته ملی کودک و آشنایی اعضا با محیط زیست و آلوده نکردن آن برنامه ای به همین مناسبت در مرکز بیجار برگزار گردید این برنامه که با همکاری مرکز فرهنگی هنری بیجار و اداره محیط زیست و مهد کودک داودپور برگزار شد اعضای این مهد کودک با حضور در کانون ابتدا با کانون و فعالیتهای آن توسط مربی فرهنگی مرکز آشنا شدند و سپس قصه ی " پیرمرد هیزم شکن و پلنگ " برای آنان توسط مربی فرهنگی مرکز قصه گویی شد. در ادامه برنامه ریاست محترم اداره محیط زیست با سخنان خود با محیط زیست و شیوه های سالم نگه داشتن آن و آلوده نکردن آن آشنا نموده و در طی مراسم کلیپهایی به همین مضمون برای کودکان مهد پخش گردید در ادامه برنامه مسابقه نقاشی با همین موضوع برای اعضا برگزار گردید و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد .

 تاريخ : دوشنبه بیستم مهر ۱۳۹۴ | 11:34 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
مرکز فرهنگی هنری بیجار مراسم جشنی به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کودک برگزار نمود بنابراین گزارش مربیان مرکز بیجار به همین مناسبت با دعوت از دانش آموزان مدارس اقدام به برپایی مراسم نمودند این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران و سرود کانون شروع گردید همچنین در ادامه نماهنگ فعالیتهای کانون در شش ماه گذشته و فیلم " یکی کم است " برای اعضا پخش گردید در ادامه مراسم مربی فرهنگی مرکز سید یاسر هاشم زاده اقدام به اجرای قصه گویی و شعر خوانی و برگزاری مسابقه چیستان و ضربالمثلهای بومی و محلی و بازی " که لاو ره فانن  نمود و به نفرات برتر جوایزی اهدا گردید . در ادامه مراسم اعضا به کارگاه نقاشی رفته و در مسابقه نقاشی با همین موضوع شرکت نمودند همچنین بازدید از نمایشگاه و شرکت در فعالیت ادبی با عنوان " صندوقچه ها آرزوها " از دیگر برنامه هایی بود که توسط مربی هنری خانم معمار و مربی ادبی خانم بشارتی برگزار شد 

 تاريخ : یکشنبه نوزدهم مهر ۱۳۹۴ | 9:14 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

آماده سازی مرکز فرهنگی هنری بیجار جهت اجرای برنامه در هفته ملی کودک به روایت تصویرتاريخ : دوشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۴ | 12:24 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
مربیان مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی اقدام به برگزاری فعالیتهایی در این رابطه نمودند که به شرح ذیل اعلام میگردد 

- معرفی شخصیتهای انقلابی و شهید دوران دفاع مقدس همچون شهید بیاتیان ، شهید دریادار بایندر ، شهید کریمی و...

معرفی کتابهای خاطرات جنگ ، عبور از کارون برای اعضا نوجوان 

- معرفی شخصیت نوجوان شهید : حسین فهمیده " بصورت دیواری 

- شعر خوانی با موضوع دفاع مقدس 

برگزاری کارگاه ادبی با عنوان " پدر و پلاک "

برگزاری کارگاه هنری نقاشی با موضوع دفاع مقدس و شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی تاريخ : چهارشنبه هشتم مهر ۱۳۹۴ | 11:17 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
جشن قصه در مرکز بیجار برگزار گردید 

این مراسم در شهریور ماه توسط مربی فرهنگی مرکز سید یاسر هاشم زاده اجرا گردید در این جشن که با حضور اعضا مرکز برگزار شد مربی فرهنگی مرکز در دو نوبت برای اعضا قصه ی " پیرمرد کفاش و مرد ثروتمند " را بازنویسی کرده و برای اعضا بیان نمود لازم به ذکر است این مراسم در دو روز برای کلیه اعضا مرکز اجرا گردید . 

 تاريخ : چهارشنبه هشتم مهر ۱۳۹۴ | 9:6 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
به منظور آشنایی هر چه بیشتر اعضا با کتابهای کم خواننده و ترویج امر مطالعه و کتابخوانی مربیان مرکز فرهنگی هنری بیجار اقدام به اجرای فعالیتهای کتاب محور در طول سال نمودند و طبق برنامه ریزی هر ساله فعالیتهایی چون روخوانی کتاب ، بحث کتاب ، معرفی کتاب ، نقد رمان و اجرای مسابقات مختلف درباره کتاب و کتابخوانی در مرکز توسط مربیان انجام میگیرد . سید یاسر هاشم زاده مربی فرهنگی مرکز بیجار افزود : این فعالیتها بصورت روزانه و حتی گاهی بصورت مکمل فعالیتهای دیگر انجام میگیرد تا فعالیت اصلی کانون که همانا کتاب و کتابخوانی می باشد پر رنگ تر از گذشته شود . وی همچنین از برپایی جلسه بحث ازاد با حضور اعضا با موضوع کتاب و آسیب شناسی عدم مطالعه در میان نسل امروز خبر داد و گفت : با هدف آشنایی اعضا با این معضل و به چالش کشیدن این موضوع توسط خود اعضا جلسه بحث ازاد در شهریور ماه امسال برگزار خواهد شد تا اعضای نوجوان کانون در قالب کارگروه این معضل را به چالش بکشند و راهکارهایی برای پر رنگ شدن امر مطالعه ارائه دهند . 

 تاريخ : یکشنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۴ | 8:45 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

امسال نیز همچون سالهای گذشته مرکز فرهنگی هنری بیجار زیر نظر مربی خود سید یاسر هاشم زاده کارگاه انیمیشن خود را ادامه داده و اعضا نیز از این فعالیت استقبال گسترده ای نمودند . مربی فرهنگی مرکز بیجار در ادامه گفت : اعضا امسال به گروههای مختلفی تقسیم شده و هر کدام از گروهها به صورت اختصاصی و با نظر همدیگر و مشورت با مربی کارگاه اقدام به طراحی ایده ، آشنایی با پویانمایی و مبانی اولیه آن ، و ساخت دکور و صحنه مورد نیاز انیمیشن نموده و در خاتمه اقدام به تولید آن می نمایند . وی افزود : امسال اعضا فقط از مربی راهنمایی خواسته و از مرحله ایده تا تولید و اجرا به خود و سایر اعضاضی گروهشان وابسته هستند . هاشم زاده در ادامه افزود : اینکه اعضا به خود و دوستانشان متکی بوده و امر مشورتی را به مرحله بازنمود عینی می رسانند یک موفقیت است چرا که با توجه به آسیب شناسی که ما امسال در کانون انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که شرکت نکردن اعضا در فعالیتهای جمعی و گروهی و مشورتی از معضلات نسل جدید است که می بایست در چنین کارگاههایی رفع شود . هدف ما در کارگاه ساخت و تولید انیمیشن نیست بلکه تولید فکر جمعی و خرد گروهی و رشد تفکر و خلاقیت اعضاست که انشالله در کانون بیجار بصورت هدفمند در حال اجراست . 

 تاريخ : یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۴ | 9:6 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
مربی فرهنگی مرکز بیجار به منظور جذب و نگهداری اعضا و رشدو شکوفایی خلاقیت اعضا امسال نیز همچون سالهای گذشته اقدام به برگزاری فعالیت کاردستی بصورت روزانه در ساعات مشخصی برای اعضا کودک و نوجوان نمود سید یاسر هاشم زاده مربی فرهنگی مرکز بیجار افزود امسال نیز چون سالهای گذشته با استقبال اعضا برای برپایی فعالیت کاردستی روبرو شدیم چرا که این فعالیت علاوه بر شکوفایی خلاقیت اعضا و تقویت هوش آنها میتواند روحیه همکاری و شرکت در فعالیت گروهی در میان اعضا را پرورش دهد وی افزود : ما در این کارگاه با حضور اعضا و استفاده از مواد دورریختنی و قابل دسترس اقدام به ساخت کارستی های مختلفی مینماییم که علاوه متنوع بودن میتواند پروسه ای ایجاد کند که اعضا بصورت منظم جذب کانون شده و در کلیه فعالیتهای کانون شرکت کنند . وی در خاتمه یادآور شد فعالیت کاردستی همه روزه از در کنار فعالیتهای دیگر فرهنگی هنری و ادبی در مرکز اجرا میگردد تاريخ : چهارشنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۴ | 10:12 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

جشنواره شکوفه های قرانی در بام ایران و در میان کودکان گروس برگزار گردید بنابراین گزارش مربیان مرکز بیجار به منظور آشنایی هر بیشتر اعضا کودک و نوجوان مرکز با آموزه های دین مبین اسلام در رابطه با موضوع حجاب و عفاف اقدام به برپایی جشنواره ای با همین مضمون نمودند در این جشنواره که با حضور کلیه اعضا برگزار شد ابتدا اعضا در کارگاه نقاشی حضور یافته و با کمک و راهنمایی مربی هنری مرکز خانم معمار اقدام به ترسیم نمودن نقاشی های خود با موضوع حجاب و عفاف و قرآن نمودند و در ادامه آثار اعضا بصورت نمایشگاهی دایر گردیده و سایر اعضا از آن دیدن نمودند . در ادامه این برنامه اعضا با کمک مربی ادبی مرکز خانم بشارتی آثار خود را در قالب شعر و داستان با مضمون حجاب و عفاف به روی کاغذ آورده و در طول جشنواره آن را برای اعضا خوانش کردند در برگزاری این جشنواره مربی فرهنگی مرکز سید یاسر هاشم زاده و خانم دربانی مربی مسئول مرکز لقدام به اجرای فعالیتهای فرهنگی نموده و قصه های قرآنی و آیاتی که درباره حجاب و عفاف می باشد برای اعضا بیان گردید همچنین بصورت مصور خطرات ناشی از بدحجابی و بی حجابی برای اعضا بیان گردید همچنین تهیه نماهنگ درباره حجاب و عفاف ، پخش فیلم و عکس از جمله برنامه هایی بود که در این روز اجرا گردید . 

 تاريخ : دوشنبه بیست و دوم تیر ۱۳۹۴ | 12:31 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

به مناسبت ترویج فعالیتهای دینی و مذهبی و آشنایی اعضا با ارزشها و مبانی دین مبین اسلام مربیان مرکز فرهنگی هنری بیجار اقدام به برگزاری فعالیت قصه گویی قرآنی و معرفی شخصیت و مسابقه اذان و اقامه نمودند در این فعالیت مربی فرهنگی مرکز بیجار سید یاسر هاشم زاده ابتدا برای اعضا درباره اذان و اقامه و معنی تک تک قسمتهای اذان و اقامه برای اعضا صحبتهایی را بیان نموده و در ادامه شخصیت پیامبر والای اسلام صلوات الله علیه  و امیر المومنین علی علیه السلام را برای اعضا معرفی نمودند و در خاتمه برنامه اعضا یک به یک اذان و اقامه را تلاوت نمودند . 

 تاريخ : یکشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۴ | 12:20 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام
جناب آقای شفیعی مسئول محترم حراست ، ضایعه درگذشت مادر گرامی تان را از صمیم قلب تسلیت عرض می کنم
خداوند متعال روح پاکش را با سرورش فاطمه زهراء محشور نماید و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرمایدتاريخ : یکشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۴ | 9:5 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
کارگاه ادبی با عنوان" ماه ضیافت ماه خدا " در مرکز فرهنگی هنری بیجار برگزار گردید  مربی ادبی مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسب به مناسبت آشنایی هر چه بیشتر اعضا کودک و نوجوان با ماه رمضان ماه ضیافت خدا و نهادینه کردن ارزشهای اسلامی و ترویج فعالیتهای دینی و مذهبی در میان اعضا اقدام به برگزاری کارگاه ادبی با همین عنوان نمود وی خاطر نشان ساخت که این کارگاه همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان در دو رده سنی کودک و نوجوان برگزار میشود وی افزود در این کارگاه مربی ادبی پس از بیان فضیلتهای این ماه و روزه گرفتن از اعضا میخواهد که خاطرات خود را درباره اولین روزی که روزه گرفتم را بنویسند و سپس در پایان کارگاه برای سایر اعضا آن را خوانش کنند . وی در خاتمه بیان داشت : در خاتمه کتابچه کوچکی از خاطرات اعضا تهیه و در مرکز در معرض دید خوانندگان قرار خواهد گرفت 

 تاريخ : سه شنبه شانزدهم تیر ۱۳۹۴ | 12:37 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

به منظور ترویج امر مطالعه و کتابخوانی و انس هر چه بیشتر اعضا مرکز بیجار با کتاب اعضای مرکز به همراه مربی فرهنگی مرکز اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی نمودند . در این فعالیت ابتدا اعضا کارگروه کتابخوانی خود را تشکیل داده و بعد از برگزاری چندین جلسه بحث ازاد در رابطه با مقوله کتاب و کتابخوانی به این نتیجه رسیدند که برای گسترش این امر در میان دوستان خود در کانون اقدام به برگزاری مسابقه ای با همین عنوان بنمایند سید یاسر هاشم زاده مربی فرهنگی مرکز بیجار در ادامه افزود که این مسابقه به مدت دو هفته و با کمک اعضا در مرکز بیجار برگزار میشود وی گفت : در ادامه جلسات اعضا مرکز اقدام به ساخت نشریه ای با همین عنوان نموده و کتابهای مورد نظر را اعضا کارگروه کتابخوانی انتخاب و متن کتابها را استخراج نموده و اعضا می بایست در پروسه زمانی مشخصی کتابهای مد نظر را به همراه خلاصه کتاب تحویل اعضا کارگروه داده تا در پایان موعد مقرر قرعه کشی بین اعضا کتابخوان انجام گردد . لازم به ذکر است به همین منظور اعضا همه روزه در فعالیت معرفی کتاب و روخوانی کتاب شرکت نموده و با تازه های کتاب نیز بیشتر آشنا میگردند . 

 تاريخ : یکشنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۴ | 9:5 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

در ماه مبارک رمضان اعضا مرکز فرهنگی هنری بیجار با حضور در کارگاه نقاشی و سفال اقدام به کشیدن نقاشی هایی با موضوع روزه و رمضان و فضیلتهای این ماه نمودند بنابراین گزارش خدیجه معمار مربی هنری مرکز بیجار ضمن ایراد این نکته افزود که اعضا در این ماه علاوه بر ترسیم فضیلتهای این ماه lمبارک از زاویه ذهنی خود با دیگر مفاهیم ارزشی و اسلامی بیشتر آشنا شده و با کشیدن نقاشی با آنها بیشتر مانوس می شوند لازم به ذکر است این کارگاه در طول روزهای هفته برای اعضا پسر و دختر دایر می باشد و هر بار عنوان جدیدی از این موضوعات برای اعضا توسط مربی بازگو و توضیح داده شده و اعضا آن را ترسیم می کنند . 

 تاريخ : شنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۴ | 9:24 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

به مناسبت ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن ضیافت الهی مربی فرهنگی مرکز اقدام به برگزاری و اجرای روزانه فعالیت قصه گویی قرآنی نمود . سید یاسر هاشم زاده مربی فرهنگی بیجار به منظور رشد و توسعه فعالیتهای دینی و قرآنی همه روزه با بیان قصه های قرآنی اعضای مرکز را با آموزه های نهفته در دل قرآن با ابزار قصه آشنا میکند به همین منظور امروز با حضور کلیه اعضای مرکز قصه حضرت نوح قصه گویی شد و در خاتمه اعضا با پرسیدن سوالات دینی خود با قصه های قرآنی و شخصیتهای پیامبران بیشتر آشنا شدند تاريخ : چهارشنبه دهم تیر ۱۳۹۴ | 12:38 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
مربی فرهنگی مرکز بیجار به مناسبت ماه مبارک رمضان و به منظور آشنایی اعضا با قرآن و قصه های قرآنی اقدام به برگزاری کلاسهایی به همین منظور نمود در این کلاسها مربی فرهنگی مرکز سید یاسر هاشم زاده با استفاده از تصاویر اقدام به بیان قصه ها و داستانهایی نمود که در طول تاریخ برای آیندگان عبرت آموز بوده است داستانهایی مانند سرنوشت قوم ثمود و قصه های پیامبران مانند قصه حضرت خضر (ع) و حضرت  موسی (ع)، قصه ی معراج پیامبر (ص) ، قصه به دنیا آمدن و شهادت حضرت علی (ع) ، قصه حضرت یونس (ع) ، قصه حضرت نوح (ع) و سایر قصه هایی که از دل قرآن و از زبان خداوند بیان گردیده است لازم به ذکر است این فعالیت همه روزه با استقبال اعضا مواجه گردیده است و بصورت منظم در مرکز برگزار می گردد . 

 تاريخ : سه شنبه نهم تیر ۱۳۹۴ | 9:20 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

بدون شرح !!تاريخ : یکشنبه هفتم تیر ۱۳۹۴ | 9:55 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

برگزاری فعالیتهای دینی و قرآنی در مرکز بیجار

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت فرارسیدم ایام مبارک ماه رمضان و به منظور آشنایی اعضا با مفاهیم دینی و قرآنی اقدام به برگزاری کلاسهای روخوانی قرآن کریم و آموزش نماز و احکام نمود . بنابراین گزارش مربیان مرکز بیجار طبق برنامه ریزی مدون همه روزه با حضور اعضا کلاسهای آموزش قرآن بصورت تصویری و شفاهی را برگزار نموده و اعضا را با روخوانی قرآن و همچنین معنی و مفاهیم قرآنی آشنا می نمایند در این کلاسها اعضا همچنین با قصه های قرآنی که توسط مربیان قصه گویی میگردد آشنا شده و با کلام الله بیشتر مانوس می گردند . لازم به ذکر است کلاسهایی همچون مسابقات قرآن و نماز ، آموزش تصویری نماز و طریقه صحیح وضو گرفتن ، احکام نماز و روزه ، بیان فضیلت های روزه و ماه رمضان از جمله برنامه هایی است که همه روزه در مرکز بیجار برگزار میگردد .

 تاريخ : چهارشنبه سوم تیر ۱۳۹۴ | 13:4 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |


يا مقلب ، قلب من در دست توست

يا محول ، حال من سرمست توست
كن تو تدبيري كه در ليل و نهار
حال قلب من شود همچو بهار
يا مقلب، قلب او راشاد كن
يا مدبر، خانه اش آباد كن
يا محول ، احسن الحالش نما
ازغمهاو بديها فارغ البالش نما
خدايا: رحمتت را در روزهاي آخر سال بر كسانيكه در سنگر فرهنگ و هنر برای کودکان و نوجوانان ایران عزیزمان تلاش کردنجاري كن..آمين يا رب العالمينتاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۳ | 10:15 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت ایام مبارک دهه فجر اقدام به برگزاری ایستگاه نقاشی با موضوع روزهای پیروز انقلاب اسلامی ایران نمود در این روز دانش آموزان مدارس با حضور در کانون در این برنامه شرکت و در پایان آثار خود را به شکل نمایشگاه دایر نمودند لازم به ذکر است  فعالیت ادبی نیز در کنار نقاشی اعضا برگزار و اعضا دلنوشته های خود را به قلم تحریر کشیدند . در پایان به نفرات برتر ایستگاه نقاشی هدایایی اهدا گردید .تاريخ : شنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۳ | 13:16 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر همه روزه فعالیتهای فرهنگی و هنری و ادبی در مرکز بیجار برای اعضا برگزار میشود به همین مناسبت در تاریخ 16 بهمن ماه مربیان مرکز اقدام به برگزاری کلاسهای نقاشی با موضوع " فجر با شکوه " و معرفی و روخوانی کتابهای انقلاب و همچنین نشریه نگاری با موضوع روزهای خوب پیروزی " نمود . لازم به ذکر است مرکز بیجار همه روزه علاوه بر حضور دانش آموزان مدارس برای اعضا نیز کلاسهای فرهنگی و هنری و ادبی برگزار میکند .تاريخ : پنجشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۹۳ | 11:31 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت ایام الله دهه فجر اقدام به برگزاری جشن " روزهای خوب پیروزی " نمود . بنابراین گزارش مرکز بیجار با همکاری مدرسه ابوذر و با حضور دانش آموزان این مدرسه جشنی به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای انقلاب و بزرگداشت معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) برگزار نمود در این جشن ابتدا مربیان کتابهای مربوط به تاریخ انقلاب اسلامی و روزهای پیروز را برای اعضا معرفی نموده و سپس این ایام پر خیر و برکت را برای اعضا تشریح کردند و در ادامه با بیان فرمایشات امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران این روزها را گرامی داشتند . در ادامه این جشن بازی محلی با عنوان " که لاو ره فا نن " و مسابقه پرسش و پاسخ برای دانش آموزان اجرا و در خاتمه به نفرات برتر جوایزی اهدا گردید . لازم به ذکر است در طول این ایام دانش آموزان مدارس از مرکز بیجار دیدن و در برنامه های فرهنگی هنری ادبی شرکت خواهند کرد .تاريخ : چهارشنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۳ | 11:54 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر اقدام به برپایی نمایشگاه نقاشی و سفال برای اعضا و دانش آموزان مدارس نمود . این نمایشگاه با عنوان روزهای خوب پیروزی همه روزه در معرض دید علاقمندان تا پایان دهه فجر قرار خواهد گرفت .تاريخ : دوشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۳ | 10:28 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

امسال زودتر از سالهای قبل به استقبال دهه مبارک فجر رفتیم در حالیکه سالن نمایش ما در حال بازسازی و تعمیره اما امسال هم باشکوه تر از قبل دهه فجر رو برگزار میکنیمتاريخ : چهارشنبه هشتم بهمن ۱۳۹۳ | 12:17 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |تاريخ : دوشنبه ششم بهمن ۱۳۹۳ | 15:8 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

برنامه های تدارک دیده شده در دهه مبارک فجر در مرکز فرهنگی هنری بیجار به شرح زیر می باشد : 

فضا سازی مناسب ایام مبارک

 دعوت از مدارس و اجرای برنامه های شاد و متنوع

تشکیل نمایشگاه از آثار هنری ( نقاشی سفال ، کاردستی)

 تشکیل ایستگاه نقاشی و سفالگری در ایام دهه فجر

 برگزاری مسابقه ادبی با عنوان " به یاد لاله در خون خفته "

برگزاری کارگاه انیمیشن و ساخت انیمیشن های کوتاه مرتبط با موضوع انقلاب و گرامیداشت خاطه فداکاری مردم در سال 57

شرکت در جلساتی که در سطح شهر به همین منظور برگزار می گردد و در صورت همکاری دیگر نهادها با کانون تشکیل ایستگاه نقاشی در محل تجمع راهپیمایان

معرفی واقعه ، معرفی شخصیت امام خمینی (ره) و دیگر بزرگانی که در به ثمر رساندن انقلاب جانفشانی نمودند

برگزاری جنگ شادیتاريخ : دوشنبه ششم بهمن ۱۳۹۳ | 15:5 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
خداروشکر سالن نمایش بیجار و اتاق نقاشی و سایر قسمتهای کانون که آسیب دیده بود امسال داره تعمیر میشه انشالله امسال در سالنی نو نمایش خلاق و بازیهای بومی و محلی بیجار رو برگزار میکنیمتاريخ : یکشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۳ | 11:43 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |تاريخ : شنبه بیست و هفتم دی ۱۳۹۳ | 12:40 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
اعضا مرکز فرهنگی هنری کانون بیجار در روز 22 بهمن ماه 92 با حضور پرشور خود در مرکز به همراه مربیان با ساخت آدمکهای استکبار به محل راهپیمایی یوم الله دهه فجر رفتند و با شعار های خود بر بلندای بام ایران مشتی بر دهان بیداد و ستم کوفتند . در این روز به یاد ماندنی مربیان کانون بیجار نیز اقدام به برپایی ایستگاه نقاشی با موضوع 22 بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی نمودند . همچنین مقرر گردید با توجه به استبال بی نظیر کودکان از ایستگاه نقاشی به نفرات برتر جوایزی اعطا شود .


تاريخ : چهارشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۲ | 9:6 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
به مناسبت گرامیداشت دهه مبارکه فجر مرکز فرهنگی هنری بیجار اقدام به برگزاری مراسم جشن و سرور با حضور دانش آموزان مدارس نمود در این مراسم دانش آموزان مدرسه یگانه با حضور در مرکز در برنامه های شاد و مفرح به مناسبت دهه فجر شرکت نموده و با انقلاب اسلامی و آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) توسط مربیان آشنا شدند همچنین در ادامه مراسم ایستگاه نقاشی و سفالگری با محوریت انقلاب اسلامی و کودکان برگزار گردید و به نقاشی های برتر جوایزی اهدا گردید .تاريخ : دوشنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۲ | 12:48 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
برگزاری جشن بزرگ پیروزی در مرکز فرهنگی هنری بیجار

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت دهه مبارک فجر اقدام به برگزاری جشن و اجرای فعالیتهای فرهنگی و هنری و ادبی نمود

بنابراین گزارش مربیان مرکز در این روز برنامه های مختلف فرهنگی از جمله : قصه گویی ( با موضوع ورود حضرت امام خمینی (ره) و پیروزی انقلاب ) برپایی نمایشگاه نقاشی با موضوع "  لاله های سرخ انقلاب " برگزاری ایستگاه نقاشی ، همچنین اجرای سرود انقلاب و پیروزی شکوهمند ایران اسلامی ، اجرای نمایش خلاق با موضوع آزادی و رهایی از استکبار ، مسابقه شاد و مفرح و اهدا جوایز و سوال و جواب درباره دهه مبارک فجر از جمله برنامه هایی بود که در این روز برگزاری گردید

لازم به ذکر است طبق برنامه هماهنگ شده مدارس سطح شهر و آمادگی ها همه روزه از مرکز بازدید نموده و در برنامه های دهه مبارک فجر شرکت کرده و با کانون نیز بیشتر آشنا می شوند .                     تاريخ : یکشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۲ | 11:47 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

مرکز بیجار به پیشواز سی و پنجمین دهه ی فجر انقلاب رفت . به همین مناسبت مربیان مرکز بیجار با فضا سازی مناسب و برنامه ریزی هدفمند جهت اجرای برنامه های فرهنگی هنری و ادبی به استقبال این روزهای خوب و با شکوه رفتند . 

برنامه های پیش بینی شده ی مرکز بیجار جهت اجرا در دهه مبارک فجر 

1- برگزاری مراسم جشن و سرور و برگزاری جنگ شادی با دعوت از مدارس و اعضا کانون .

2- برگزاری ایستگاه نقاشی در رابطه با موضوع روز خوب پیروزی .

3- تشکیل نمایشگاه نقاشی و سفال از آثار اعضا .

4- برگزاری مسابقه ادبی با عنوان لاله های پرپر .

5- برگزاری مسابقه کارت پستال سازی در رابطه با پیروزی انقلاب اسلامی .

6- برگزاری مسابقه کتابخوانی از محتوای مجموعه کتابهای روزهای خوب خدا .

7- برگزاری مسابقه کتابسازی با عنوان کتاب انقلاب با استفاده از بریده های روزنامه و تصاویری از حماسه روزهای بهمن 57 .

8- برگزاری مسابقه شعار نویسی از شعارهای دوران انقلاب .

9- اجرای برنامه های فرهنگی چون معرفی شخصیتهایی که در پیروزی انقلاب  نقش مهم و کلیدی داشتند . همچنین قصه گویی ، شعر خوانی و معرفی کتاب .

10 در صورت امکان و مساعد بودن شرایط ، برگزاری جشن آدم برفی .

11- تشکیل ایستگاه نقاشی در مسیر راهپیمایی در روز 22 بهمن  با همکاری دیگر نهادها . تاريخ : سه شنبه هشتم بهمن ۱۳۹۲ | 11:19 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
فیلم مستند " ئاوایی " تولید شده در مرکز فرهنگی هنری بیجار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان به مرحله پایانی خود رسید و تیتراژ آن ساخته و تولید شد . این فیلم مستند به کارگردانی سید یاسر هاشم زاده و به همت نوجوانان پسر این مرکز ساخته شد . "ئاوایی" اشاره به مشکلات نوجوانان فیلم ساز میکند که برای ساخت فیلم با مشکلات عدیده ای مواجه میشوند .

ئاوایی

کارگردان سید یاسر هاشم زاده

دستیار کارگدان : محمد وطن خواه

تصویر برداران : علی محمد خان

علی اصغر فیض الهی

سید یاسر هاشم زاده

تدوین : سید یاسر هاشم زاده

عکس : علی اصغر فیض الهی

علی محمد خان

محمد وطن خواه

تیتراژ : خدیجه معمار
تاريخ : سه شنبه یکم بهمن ۱۳۹۲ | 13:22 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
عکاس : خدیجه معمار (مربی هنری )تاريخ : دوشنبه سی ام دی ۱۳۹۲ | 12:12 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |تاريخ : دوشنبه سی ام دی ۱۳۹۲ | 12:1 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.