X
تبلیغات
مرکز فرهنگی هنری شهرستان بیجار

خبرگزاری مهر: نمایش عروسکي"گرگنامه" کاری از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بیجار با حمایت مرکز ملی استیج ایران در جشنواره چادر خیال در تاجیکستان حضور پیدا مي كند.

به گزارش خبرنگار مهر، در بين تئاتر هاي اجرا شده در در پانزدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی، نمايش عروسکی "گرگنامه" با استقبال ويژه تماشاگران مواجه شد  و تحسين تماشاگران را بر انگيخت و توانست نام بام ایران را در سراسر کشور طنین انداز کند.

نمايش عروسکی "گرگنامه"  یکی از کار های موفق  سید یاسر هاشم زاده کارگردان جوان بیجاری است که توانست درجه الف کشور را کسب کند كه البته اين هنرمند بيجاري نيز موفق شده در اين اثر به زیبایی محیط زیست و لزوم حفاظت از آن را مورد توجه قرار دهد.

نمایش عروسکی گرگنامه به عنوان کار برتر جشنواره عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان  انتخاب شد و در پانزدهمین جشنواره منطقه ‌ای نمایش عروسکی  که در شیراز برگزار شد عناوین کارگردانی اول، عروسک سازی برتر، عروسک گردانی اول، نویسنده برتر نمایش عروسکی، نمایش برگزیده سال را به خود اختصاص داده و در بخش سراسری نیز توانست کارگردانی اول کشور را توسط سید یاسر هاشم زاده  کسب نمایند.

این گروه  پس از اجرا های موفق خود و درخشش در جشنواره توانست به جشنواره بین المللی "چادر خیال" کشور تاجیکستان راه یابد.

نویسنده و کارگردان جوان بیجاری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: نمایش عروسکی گرگنامه داستان گرگی را روایت می کند که در محیطی آلوده و کثیف در حال زندگی است که روزی از شدت گرسنگی تخم مرغی را به دست می آورد و با آرزوی تبدیل شدن به مرغ از آن نگهداری می کند اما به محض به دنیا آمدن، جوجه او را "مامان" خطاب می کند و گرگ هر کاری می کند نمي تواند جوجه را بخورد و حس مادر فرزندی بین آنها بوجود می آید و... که در این بین اتفاقات جالب و پندآموزی رخ می دهد.

وی افزود: نمایشی که به روی صحنه می‌رود حاصل زحمات شبانه‌روزی یک سال و نیم  یک گروه است که نیاز به دلگرمی و تشویق دارند بنابراین انتظار می رود تا از این هنر حمایت بیشتری صورت بگیرد.

هاشم زاده در بخش دیگری از سخنان خود جبهه هنر را مهمترین سنگر در برابر تهاجمات فرهنگی دشمن خواند و بیان كرد: در حال حاضرتنها راه مبارزه با تهاجم افکار مخرب از طریق جبهه فرهنگ و هنر صورت می گیرد و بهترین جبهه هنری مبارزه با این تهاجمات فرهنگی صحنه تئاتر است چراکه  تئاتر بواسطه کارکرد متنوع و بی واسطه اش بر ذهن مخاطب تاثیر مستقیم و ماندگاری می گذارد و می تواند پیامها و ارزشهای صحیح را به شکل درست نهادینه کند و فرهنگ جامعه به سمت و سوي تعالي سوق دهد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد و فرهنگ و توجه مهمی که به حوزه فرهنگی شده است لازم است برای تحقق همه جانبه این شعار تمام توان و تلاش خود را به کار بگیریم.

 عدم حمایت از هنرمندان مهمترین دغدغه قشر فرهنگی است

وی عدم حمایت از هنرمندان را آسیب جدی در جامعه خواند و اظهار داشت: عدم حمایت از هنرمندان یکی از بزرگترین مشکلات تئاتر شهرستانهاست که به عنوان پایه و اساس از آن یاد  می شود، در بحث های آموزش و تربیت نسل هنرمند جوان، برنامه ریزی مدون سالیانه جهت اجرای نمایش گروه ها، تجهیز سالنهای نمایش و... نیز با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم که نیازمند آسیب شناسی و برنامه ریزی هدفمند برای رفع این مشکلات و کمبودهاست .

کارگردان موفق بیجاری  بر رفع کاستی های این حوزه تاکید کرد و گفت: برای رفع هر کاستی، نیازمند یک آسیب شناسی دقیق و کاربردی هستیم که بتوانیم در کوتاه مدت و بلند مدت با برنامه ریزی مدون و بودجه کافی این کاستی ها را به قوتهای تئاتر تبدیل کنیم و به همين دليل انتظار مي رود بتوانیم علاوه بر بحث مادی، مقوله اخلاق در هنر را نیز ریشه ای کرده و اخلاق مداری و رعایت این حوزه را سرلوحه نوجوانان هنرمند قرار دهیم چرا که با رعایت این مقوله می توان به اندیشه ها و اهداف متعالی هنر دست یابیم زیرا یکی از بنیانهای اساسی هنر اخلاق بوده و هست و هنرمند بی اخلاق در عرصه هنر جایی نداشته و نخواهد داشت.

هاشم زاده در پایان یادآور شد: موفقیت اعضای نوجوان نمایش عروسکی گرگنامه از جمله مثالهای خوب برنامه ریزی مدون است که به مدت چهار سال با برگزاری کارگاه های مختلف " نمایشنامه نویس و عروسک سازی " در مرکز فرهنگی هنری بیجار برگزار شد و با حمایت و پشتیبانی مسئولین این فعالیتها بصورت جدی ادامه خواهد یافت.

وي در پايان گفت: امید است با توکل به خداوند و حمایت مسئولین همچنان شاهد رشد و تعالی هنرمندان نوجوان و جوان شهرمان باشيم و بتوانیم با همت نوجوانان هنرمند شهرمان  اجرای خوب و موفقی را در جشنواره چادر خیال کشور تاجیکستان داشته باشیم و نام بام ایران را در تمام دنیا طنین انداز کنیم.
تاريخ : سه شنبه بیست و ششم فروردین 1393 | 8:43 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |


تاريخ : شنبه بیست و چهارم اسفند 1392 | 16:29 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |


« بیا انشایت را بخوان»

معلم می گوید : ...

می ایستم و می خوانم :

موضوع انشا

تعطیلات خود را چگونه گذراندید ؟

من در تعطیلات

با بابا و مامان و خانواده ی عمو

به شلمچه رفتم

« راستی شهید گمنام یعنی چه ؟ »

از بابا پرسیدم و گفت :

فرض کن

یکی روی برگه ی امتحانی اش

به دستی

نام و نام خانوادگی اش را ننویسد و

بیست هم بگیرد !

همه خندیدیم

با پسرعموهام

هی بازی کردیم و خندیدیم

فقط نمیدانم چرا بابا

گریه میکرد ...

_ سرودهی مجتبی احمدی )تاريخ : چهارشنبه چهاردهم اسفند 1392 | 10:20 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
اعضا مرکز فرهنگی هنری کانون بیجار در روز 22 بهمن ماه 92 با حضور پرشور خود در مرکز به همراه مربیان با ساخت آدمکهای استکبار به محل راهپیمایی یوم الله دهه فجر رفتند و با شعار های خود بر بلندای بام ایران مشتی بر دهان بیداد و ستم کوفتند . در این روز به یاد ماندنی مربیان کانون بیجار نیز اقدام به برپایی ایستگاه نقاشی با موضوع 22 بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی نمودند . همچنین مقرر گردید با توجه به استبال بی نظیر کودکان از ایستگاه نقاشی به نفرات برتر جوایزی اعطا شود .


تاريخ : چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1392 | 9:6 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
به مناسبت گرامیداشت دهه مبارکه فجر مرکز فرهنگی هنری بیجار اقدام به برگزاری مراسم جشن و سرور با حضور دانش آموزان مدارس نمود در این مراسم دانش آموزان مدرسه یگانه با حضور در مرکز در برنامه های شاد و مفرح به مناسبت دهه فجر شرکت نموده و با انقلاب اسلامی و آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) توسط مربیان آشنا شدند همچنین در ادامه مراسم ایستگاه نقاشی و سفالگری با محوریت انقلاب اسلامی و کودکان برگزار گردید و به نقاشی های برتر جوایزی اهدا گردید .تاريخ : دوشنبه بیست و یکم بهمن 1392 | 12:48 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
برگزاری جشن بزرگ پیروزی در مرکز فرهنگی هنری بیجار

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت دهه مبارک فجر اقدام به برگزاری جشن و اجرای فعالیتهای فرهنگی و هنری و ادبی نمود

بنابراین گزارش مربیان مرکز در این روز برنامه های مختلف فرهنگی از جمله : قصه گویی ( با موضوع ورود حضرت امام خمینی (ره) و پیروزی انقلاب ) برپایی نمایشگاه نقاشی با موضوع "  لاله های سرخ انقلاب " برگزاری ایستگاه نقاشی ، همچنین اجرای سرود انقلاب و پیروزی شکوهمند ایران اسلامی ، اجرای نمایش خلاق با موضوع آزادی و رهایی از استکبار ، مسابقه شاد و مفرح و اهدا جوایز و سوال و جواب درباره دهه مبارک فجر از جمله برنامه هایی بود که در این روز برگزاری گردید

لازم به ذکر است طبق برنامه هماهنگ شده مدارس سطح شهر و آمادگی ها همه روزه از مرکز بازدید نموده و در برنامه های دهه مبارک فجر شرکت کرده و با کانون نیز بیشتر آشنا می شوند .                     تاريخ : یکشنبه بیستم بهمن 1392 | 11:47 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

مرکز بیجار به پیشواز سی و پنجمین دهه ی فجر انقلاب رفت . به همین مناسبت مربیان مرکز بیجار با فضا سازی مناسب و برنامه ریزی هدفمند جهت اجرای برنامه های فرهنگی هنری و ادبی به استقبال این روزهای خوب و با شکوه رفتند . 

برنامه های پیش بینی شده ی مرکز بیجار جهت اجرا در دهه مبارک فجر 

1- برگزاری مراسم جشن و سرور و برگزاری جنگ شادی با دعوت از مدارس و اعضا کانون .

2- برگزاری ایستگاه نقاشی در رابطه با موضوع روز خوب پیروزی .

3- تشکیل نمایشگاه نقاشی و سفال از آثار اعضا .

4- برگزاری مسابقه ادبی با عنوان لاله های پرپر .

5- برگزاری مسابقه کارت پستال سازی در رابطه با پیروزی انقلاب اسلامی .

6- برگزاری مسابقه کتابخوانی از محتوای مجموعه کتابهای روزهای خوب خدا .

7- برگزاری مسابقه کتابسازی با عنوان کتاب انقلاب با استفاده از بریده های روزنامه و تصاویری از حماسه روزهای بهمن 57 .

8- برگزاری مسابقه شعار نویسی از شعارهای دوران انقلاب .

9- اجرای برنامه های فرهنگی چون معرفی شخصیتهایی که در پیروزی انقلاب  نقش مهم و کلیدی داشتند . همچنین قصه گویی ، شعر خوانی و معرفی کتاب .

10 در صورت امکان و مساعد بودن شرایط ، برگزاری جشن آدم برفی .

11- تشکیل ایستگاه نقاشی در مسیر راهپیمایی در روز 22 بهمن  با همکاری دیگر نهادها . تاريخ : سه شنبه هشتم بهمن 1392 | 11:19 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
فیلم مستند " ئاوایی " تولید شده در مرکز فرهنگی هنری بیجار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان به مرحله پایانی خود رسید و تیتراژ آن ساخته و تولید شد . این فیلم مستند به کارگردانی سید یاسر هاشم زاده و به همت نوجوانان پسر این مرکز ساخته شد . "ئاوایی" اشاره به مشکلات نوجوانان فیلم ساز میکند که برای ساخت فیلم با مشکلات عدیده ای مواجه میشوند .

ئاوایی

کارگردان سید یاسر هاشم زاده

دستیار کارگدان : محمد وطن خواه

تصویر برداران : علی محمد خان

علی اصغر فیض الهی

سید یاسر هاشم زاده

تدوین : سید یاسر هاشم زاده

عکس : علی اصغر فیض الهی

علی محمد خان

محمد وطن خواه

تیتراژ : خدیجه معمار
تاريخ : سه شنبه یکم بهمن 1392 | 13:22 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
عکاس : خدیجه معمار (مربی هنری )تاريخ : دوشنبه سی ام دی 1392 | 12:12 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |تاريخ : دوشنبه سی ام دی 1392 | 12:1 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

مرکز فرهنگی هنری بیجار به عنوان اولین مرکز در استان کردستان که در سال 1388 توانسته بود کارگاه انیمیشن با میز انیمیشن ( ساخته ی خود اعضا بصورت خلاقانه و با مواد قابل دسترس ) اولین انیمیشن کانون استان کردستان رابسازد همچنان در طول سال به فعالیت خود ادامه داده و اعضا همچنان مشتاقانه در این کارگاه حضور می یابند . سید یاسر هاشم زاده مربی فرهنگی مرکز بیجار و مربی راهنمای انیمیشن در ادامه گزارش افزود : این کارگاه امسال بصورت عضو محور و فرایندی در طول سال ادامه یافته و اینبار اعضا نیز بعنوان عضو راهنما به گروههای انیمیشن کمک می نمایند . وی افزود : حاصل کارگاه تا امسال تعداد 9 انیمیشن تدوین شده کار اعضا و تعداد هفت انیمیشن در حال تدوین و سه پروژه در حال ساخت می باشد که آمار کیفی بسیار خوب و قابل توجهی میباشد .

لازم به ذکر است کارگاه انیمیشن بیجار در طول سال با استقبال اعضا روبرو است و سه روز در هفته دایر می باشد . 

تاريخ : دوشنبه سی ام دی 1392 | 11:49 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
دانش آموزان کم توان ذهنی و کم شنوا در مرکز فرهنگی هنری بیجار حضور یافته و با کانون پرورش فکری و فعالیتهای این مرکز از نزدیک آشنا شدند . بنابراین گزارش این دانش آموزان با حضور در مرکز در فعالیتهای فرهنگی مانند نمایش خلاق و نمایش فیلم معرفی کتاب و روخوانی کتاب و همچنین فعالیت هنری سفالگری شرکت کرده و توانستند بهره کافی از این فعالیتها ببرند .تاريخ : دوشنبه سی ام دی 1392 | 11:41 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

معرفی کتابهای رضوی موجود در مراکز برای استفاده کودکان و نوجوانان جهت شرکت در جشنواره نقاشی رضوی

تاريخ : یکشنبه پانزدهم دی 1392 | 15:28 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

 در گرامیداشت  شب یلدا و به منظور ترویج فرهنگ قصه گویی و انتقال فرهنگ و سنن گذشتگان با دعوت از دانش آموزان مدارس ضمن معرفی سنت گذشتگان و آداب شب یلدا به بیان قصه هایی از شاهنامه توسط مربیان مرکز پرداخته شد .

همچنین برگزاری نشست تخصصی با دعوت از یکی از دبیران شهر و با حضور مربیان مهد کودک که در رابطه با نقش قصه در تربیت و آموزش کودکان بحث و گفتگو شد .تاريخ : شنبه سی ام آذر 1392 | 16:6 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت بیست و یکمین  هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت این هفته ، اقدام به برگزاری نمایشگاهی از تازه های کتاب مخصوص کودکان و نوجوانان نمود . در این نمایشگاه کلیه تازه های کتاب کانون و همچنین محصولات فرهنگی به معرض دید عموم علاقمندان و دانش آموزان مدارس و اعضا مرکز قرار داده شده است . همچنین در این هفته فعالیتهایی مانند : تشکیل کارگروه کتابخوانی ، نقد و بررسی کتاب ، تقدیر از اعضا کتابخوان مرکز ، معرفی کتاب بصورت حضوری و دیواری ، اجرای مسابقه کتابسازی ، تشکیل کارگاه هنری با موضوع کتاب و کودکان ، و همچنین کارگاه ادبی با همین عنوان در مرکز فرهنگی هنری بیجار اجرا میگردد . 
تاريخ : یکشنبه بیست و ششم آبان 1392 | 12:7 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع) و هفتاد دو تن شهدای کربلا مربیان مرکز فرهنگی هنری بیجار اقدام به برگزاری جلساتی با موضوع " احیا امر به معروف و نهی از منکر " نمودند . 

بنابراین گزارش مربیان مرکز بیجار به منظور نهادینه شدن ارزشهای دینی و مذهبی و فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی هر چه بیشتر اعضا با اهداف قیام امام حسین جلساتی را با حضور اعضا برگزار نمودند در این جلسات مسائل دینی همچون : تشریح قیام ، چگونگی قیام امام حسین (ع) ، شهادت امام و یاران باوفایشان ، آشنایی با معروف و نهی از منکر و... بحث و گفتگو شد همچنین در ادامه کتابهایی چون : دانستنیهای عاشورا و زندگینامه امام حسین ع برای اعضا معرفی گردید و اعضا در خاتمه جلسه نسبت به مطالعه کتاب و امانت اقدام نمودند . 

لازم به ذکر است این جلسات همه روزه در مرکز فرهنگی هنری بیجار انجام میگردد . 
تاريخ : شنبه هجدهم آبان 1392 | 11:43 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین ع و هفتاد و دو تن  یاران باوفایش برنامه هایی را در این باره به مورد اجرا میگذارد : 

معرفی شخصیت امام حسین ع و اصحاب ایشان در واقعه کربلا و روز عاشورا . 

قصه گویی با موضوع " ظهر عاشورا " 

معرفی کتابهای " زندگینامه امام حسین ع ،بزرگترین دختر عالم ، دوطفلان مسلم ،  آفتاب در حجاب ، آسمان نیلی قبا و... "

سینه زنی و مداحی توسط اعضا در مرکز 

برگزاری ایستگاه  نقاشی با موضوع " کودکان در صحرای کربلا "

برپایی نمایشگاه  نقاشی با عنوان " کودکان در صحرای کربلا "

برگزاری کارگاه ادبی با موضوع شهادت و امر به معروف و نهی از منکر 

پخش فیلم " مسافر "  با موضوع و محوریت زیارت . 

برگزاری مسابقه عکاسی از مراسم عزاداری و آیین های بومی و محلی مردم عزادار شهر و اهدا جوایز به برگزیدگان 
تاريخ : پنجشنبه شانزدهم آبان 1392 | 8:54 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
معرفی امام حسین علیه السلام

دیگری به حضور سید الشهداعلیه السلام عرض کرد : یابن رسول الله ! من از شیعیان شمایم . امام سوم فرمود : از خدای بترس و ادعایی مکن که خدای به تو بگوید : دروغ می گویی . شیعیان ما کسانی هستند که دل های آن ها از هر آلودگی و زنگ و دغل پاکیزه می باشد ، ولی بگوی : من از دوستان شما هستم .(3).

سبط اکبر رسول صلی الله علیه وآله امام حسن علیه السلام شیعه را به رفتار نیک معرفی کرد و سبط دوم به دل پاک و این دو تفسیر ، سخن رسول خداست که فرمود : شیعه کسی است که به دنبال ما بیاید .

هر جا که دل پاک یافت شود ، رفتار نیک را در پی دارد ، و آن کسی که رفتار نیک داشته باشد ، نشانه آن است که دلی پاک دارد ؛ چنین کسی از رسول خدا صلی الله علیه و آله پیروی می کند .

3 ) کلمات الامام الحسین علیه السلام ، ص 671 ، ح 714 تاريخ : پنجشنبه شانزدهم آبان 1392 | 8:45 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |


السلام، السلام، بر تو ای کربلا / ای که پاینده شد، از تو دین خدا از کعبه شد جدا سیدالشهداء / به قربانگاه عشق، می‌رود از مناتاريخ : پنجشنبه شانزدهم آبان 1392 | 8:41 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
امروز به مناسبت سیزدهم آبان ماه و در روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز مرکز فرهنگی هنری بیجار اقدام به برگزاری ایستگاه نقاشی در مسیر راهپیمایی بچه های شرکت کننده نمود . این برنامه با هدف ترویج ارزشهای انقلابی و اسلامی و حفظ بنیانها و آرمانهای امام راحل (ره) و پاسداری از ارکان انقلاب در مقابل سلطه گران اجرا گردید . در این روز به یاد ماندنی دانش آموزان مدارس به همراه مربیان کانون و معلمین خود در محل پژوهش سرای دانش آموزی حضور یافته و در برنامه ایستگاه نقاشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار شرکت نموده و فریاد خود را در نقاشی های های خود ترسیم نمودند . در خاتمه به نفرات برتر از طرف مرکز فرهنگی هنری بیجار هدایایی اهدا گردید .تاريخ : دوشنبه سیزدهم آبان 1392 | 12:16 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
فعالیتهای هنری مرکز بیجار به روایت تصویر


فعالیتهای ادبی مرکز بیجار به روایت تصویرتاريخ : دوشنبه سیزدهم آبان 1392 | 9:8 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

گزارش تصویری از برپایی نمایشگاه به مناسبت هفته ملی کودک در مرکز بیجار

تاريخ : سه شنبه شانزدهم مهر 1392 | 12:31 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
تقدیر فرماندار محترم شهرستان بیجار از مرکز بیجار به مناسبت برگزاری هفته ملی کودک
تاريخ : سه شنبه شانزدهم مهر 1392 | 12:27 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
به مناسبت روز جهانی کودک مراسم جشن و سرور با حضور 200 نفر از دانش آموزان مدارس بیجار به همراه والدین در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار برگزار شد در این برنامه ضمن اجرای برنامه های شاد و متنوع توسط مربیان مرکز از جناب سرگرد امیری فرمانده راهنمایی و رانندگی جهت آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به دانش آموزان دعوت به عمل آمد که مطالبی را در این رابطه به آموزش پرداخته شد همچنین خانم معمار مربی هنری مرکز  بیجار نیز در رابطه با برخورد با افراد مصدوم و سانحه دیده مطالبی را بیان نمود که دانش آموزان با این نوع مدد رسانی آشنا گردند . همچنین از دیگر فعالیتهایی که در این رابطه برگزار شد می توان به : مسابقه کلاو رفانن ، پرسش و پاسخ ، برپایی نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی و برپایی غرفه های هلال احمر و نیروی انتظامی نام برد

در خاتمه لازم به ذکر است که این نمایشگاه و برنامه ها در طول هفته ملی کودک در مرکز فرهنگی هنری بیجار برگزار میشود و مدارس از مرکز بیجار دیدن به عمل می آورند .
تاريخ : سه شنبه شانزدهم مهر 1392 | 12:16 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

جلسه برنامه ریزی به مناسبت هفته ملی کودک با حضور ادارات  در محل مرکز فرهنگی هنری بیجار برگزار گردید در این جلسه نمایندگان ادارات : میراث فرهنگی ، هلال احمر ، شبکه بهداشت و درمان ، سازمان تبلیغات اسلامی ، معاونت اجتماعی ناجا ، ورزش و جوانان ، آموزش و پرورش ، بهزیستی  حضور یافتند . در این جلسه پروین دربانی  مربی مسئول مرکز بیجار به تشریح برنامه های کانون و فعالیتهایی اجرایی در این هفته  پرداخته و بر طبق شیوه نامه و دستور العمل ارسالی  برنامه های مختلف مرکز بیجار را بیان نمود . همچنین نمایندگان  ادارات و نهادهای  حاضر در جلسه همکاری خود را در این هفته به شرح ذیل اعلام نمودند :

-  برپایی نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی  توسط کانون بیجار و همچنین  برپایی غرفه ای اختصاص یافته به ناجا به منظور ارائه بسته های مصور با عنوان پویا و پونه و برگزاری مسابقه در رابطه با این کتابچه ها ی موجود در نمایشگاه .

- برپایی جشن هفته ملی کودک با حضور دانش آوزان مدارس در تاریخ 16 مهرماه در کانون بیجار

- برپایی ایستگاه نقاشی با همکاری شبکه بهداشت و درمان و اهدا جوایز

- حضور مبلغان دینی در روز جشن از طرف سازمان تبلیغات اسلامی

- بازدید اعضا کانون بیجار و دانش آموزان بصورت رایگان از آثار باستانی داخل شهر بیجار با همکاری اداره میراث فرهنگی

- اختصاص غرفه ای در نمایشگاه برای هلال احمر به منظور آشنایی اعضا با حوادث طبیعی

بازدید دانش آموزان سطح شهر از نمایشگاه در کانون با همکاری اداره آموزش و پرورش

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

تاريخ : یکشنبه چهاردهم مهر 1392 | 14:48 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

عکس های منتخب هفته

مرکز فرهنگی هنری بیجار

عکاس : خدیجه معمار ( مربی هنری )

ایده ی عکس : محمد صادق افشاری

تاريخ : شنبه سی ام شهریور 1392 | 12:8 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

چون ماهیان برکه‌ام، بی‌تاب ماهم یا رضا !
از عاشقانِ «عاشقی با یک نگاهم» یا رضا !
 
من خوب می‌دانم بدم اما دوباره آمدم
خاکیِ راه مشهدم پس سر به راهم یا رضا !
 
به به! چه می‌آید به هم ترکیب ما، آخر بر آن
صحن سفید مرمرت، خالی سیاهم یا رضا !

از ماه زیباتر تویی، از نوح آقا تر تویی
با اینکه بدنامم ولی دادی پناهم یا رضا !
 
من در بهشتم پس قسم ساقی! به سقاخانه‌ات  
حتما کشیده دست تو خط بر گناهم یا رضا !تاريخ : دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1392 | 22:49 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

دومین جشنواره ادبی شکوفه های امید در مرکز فرهنگی هنری شهرستان بیجار برگزار گردید

بنابراین گزارش این جشنواره طی فراخوانی از اعضای گروههای سنی (ب ، ج) خواسته شد . داستانهایی را با موضوع آزاد ارائه دهند . حمیده بشارتی مربی ادبی مرکز بیجار در ادامه گفت : از بین داستانهای نوشته شده برای جشنواره تعداد سه داستان بعنوان داستان برگزیده انتخاب گردید تا در بخش نهایی جشواره شرکت نموده و آثار توسط اعضا قرائت و نقد شود . در خاتمه این جشنواره با حضور مربیان مرکز هدایایی توسط مربی مسئول مرکز به اعضا اهدا گردید .

لازم به ذکر است این جشنواره همه ساله در شهریور ماه در مرکز بیجار برگزار میشود ./* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}تاريخ : چهارشنبه سیزدهم شهریور 1392 | 12:46 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
از لوح فشرده فیلم 4 نمایش برگزیده بخش مربیان پانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، 4 نمایشی که در این جشنواره طی روزهای 31 مرداد تا 2 شهریور 1392 در اراک بر روی صحنه رفت منتخب 58 نمایشی بود که مربیان و اعضای ارشد کانون سراسر کشور در مرحله استانی تهیه کرده بودند که از این میان 17 اثر در 4 جشنواره منطقه‌ای با یکدیگر رقابت کردند.
بخش مربیان و اعضا، امسال برای نخستین بار به بخش‌های این جشنواره افزوده شده است تا آثار آنان به صورت جداگانه مورد ارزیابی و داوری قرار بگیرد.
به گفته‌ی حسین موذن مدیر مرکز آفرینش‌های هنری و تئاتر کانون و دبیر جشنواره با برگزیدگان این بخش، قراردادهای تولید جداگانه‌ای بر اساس درجه‌بندی‌های کیفی جشنواره بسته می‌شود و این آثار علاوه بر انتشار در قالب لوح فشرده، در مراکز کانون همان استان‌ها 30 بار بر روی صحنه اجرا خواهد شد.
وی البته گفت که پیش از اجرا، این آثار تحت نظارت کارشناسان مدیریت آفرینش‌های هنری و تئاتر کانون تغییراتی خواهد کرد.
به گفته‌ی دبیر جشنواره، چهار نمایش "گرگ‌نامه" نوشته یاسر هاشم‌زاده از استان کردستان، "پرنده‌های قالی" نوشته فاطمه برمال از استان اردبیل، "یخی که عاشق خورشید شد" نوشته نوشین فرهادی" از استان چهار محال و بختیاری و "مرغک بودن" نوشته شادی پاکزاد از استان آذربایجان غربی از سوی گروه داوری جشنواره به ترتیب حایز درجه‌بندی الف، ب، ج، د شدند و لوح فشرده فیلم آن‌ها به تمامی مراکز کانون سراسر کشور ارسال خواهد شد.
وی هدف از این کار را بهره‌مندی مربیان و اعضای مراکز کانون از این آثار برگزیده عنوان کرد.
بر اساس این گزارش رونمایی این آثار با حضور سید صادق رضایی مدیرعامل کانون، بخشی از آیین پایانی پانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور بود که صبح روز 2 شهریور در اراک برگزار شد.

در این آیین برگزیدگان بخش‌های اعضا و مربیان جشنواره معرفی و با اهدای لوح‌تقدیر، تندیس جشنواره و هدایای نقدی از آنان تجلیل شد.تاريخ : دوشنبه چهارم شهریور 1392 | 12:41 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
برگزیدگان پانزدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اراک، جوایز خود را دریافت کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هیأت داوران این جشنواره متشکل از حسن دادشکر، علی‌اکبر حلیمی و محسن عظیمی‌پویا و داوران نوجوان شامل پگاه صمدی، علی کاظمی و کیانا ابطحی در بخش اعضای مراکز کانون، تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره را به ترتیب رتبه اول تا سوم به نمایش‌های عروسکی "دوستی باور نکردنی" کار اعضای مرکز کانون بیرجند در استان خراسان جنوبی، "پرپروک" کار اعضای مرکز کانون مریوان دراستان کردستان و "گرگ قصه‌ها" کار اعضای مرکز شهریار کانون استان تهران، اهدا کردند.
بر اساس این گزارش هیأت داوران در بخش مربیان و اعضای ارشد کانون نیز 4 نمایش "گرگ‌نامه، "پرنده‌های قالی"، "مرغک بودن" و "یخی که عاشق خورشید شد" را‌ به ترتیب در چهار گروه (الف، ب، ج و  د) رتبه‌بندی کرد.
هیأت داوری پانزدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی همچنین در بخش مربیان و اعضای ارشد مراکز کانون در 7 بخش آفیش و بروشور، موسیقی، طراحی و ساخت صحنه، طراحی و ساخت عروسک، عروسک گردانی، نویسندگی و کارگردانی برگزیدگان خود را معرفی کرد.


بر همین اساس هیأت داوران در بخش طراحی و اجرایی آفیش و بروشور هیچ گروهی را حایز رتبه اول ندانست و جایزه دوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به فاطمه برمال برای نمایش عروسکی "پرنده‌های قالی" از مرکز شماره 1 کانون استان اردبیل تعلق گرفت.
در عین حال، گروه داوری در بخش ساخت و انتخاب موسیقی، جایزه خود را به صورت مشترک به شادی پاکزاد برای نمایش "مرغک بودن" از مرکز کانون مهاباد استان آذربایجان غربی و پرستو جاوید برای نمایش "پرنده‌های قالی" از مرکز شماره 1 کانون استان اردبیل اختصاص داد.
همچنین در بخش طراحی و ساخت صحنه جایزه هیأت داوران به طور مشترک به اسرین ابراهیمی برای نمایش "مرغک‌بودن" از مرکز مهاباد کانون استان آذربایجان غربی و نوشین فرهادی برای نمایش "یخی که عاشق خورشید شد" از کانون استان چهارمحال و بختیاری تقدیم کرد.
بر اساس این گزارش، هیأت داوران در بخش طراحی و ساخت عروسک هیچ گروهی را حایز رتبه اول ندانست و جایزه دوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به فاطمه برمال برای نمایش "پرنده‌های قالی" از مرکز شماره 1 کانون استان اردبیل اهدا شد.
گروه داوری همچنین در بخش عروسک‌گردانی جایزه خود را به صورت مشترک به محمد وطن‌خواه، محمدرضا راستگو، محمد شاه‌محمدی عروسک‌گردانان شخصیت گرگ نمایش عروسکی "گرگ‌نامه" از کانون شهرستان بیجار در استان کردستان و فاطمه برمال به خاطر شخصیت پیرزن و طوقی برای نمایش "پرنده‌های قالی" از مرکز شماره 1 کانون استان اردبیل تعلق گرفت.
بر همین اساس در بخش نویسندگی، محمدتقی اسماعیلی برای نمایش "پرنده‌های قالی" از مرکز شماره 1 کانون استان اردبیل لوح تقدیر و جایزه نقدی هیأت داوران جشنواره را دریافت کرد.
در عین حال در بخش کارگردانی، یاسر هاشم‌زاده از کانون استان اردبیل برای نمایش "گرگ‌نامه" لوح تقدیر و جایزه نقدی هیأت داوران جشنواره را به دست آورد.
هیأت داوران همچنین در بخش اعضای مراکز کانون، 5 اثر "بزک جنگلی شاه" از کانون استان سیستان و بلوچستان را به خاطر ارایه هویت بومی و محلی و استفاده از گویش و زبان محلی، "سنگ‌ها بی‌گناهند" از کانون استان آذربایجان غربی به دلیل ایده خلاق در نگارش متن، "خاله سوسکه" از کانون استان اردبیل به دلیل ساخت و پرداخت عروسک و دکور خلاق، "به دنبال فلک" از کانون فارسان چهار محال و بختیاری به خاطر شیوه خلاق در اجرا و "موری‌ها و تارتاری" از کانون استان آذربایجان غربی به خاطر نظم گروهی در اجرا شایسته تقدیر دانست.
اعضای هیأت داوری در بخشی از بیانیه خود خاطرنشان کرد: پانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی کانون در استان مرکزی یکی از صحنه‌های جان‌بخشی، خنداندن و گریاندن، سعی و تلاش برای نمایش توانمندی‌ها و خلاقیت‌های فرایندی کودکان و نوجوانان و مربیان و هنرمندان کانونی از سراسر میهن اسلامی است.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: نمایش عروسکی نقطه ثقل فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی کانون و هنر جذاب و ترکیبی از واسطه‌های اصلی تعلیم و تربیت اسلامی یعنی هنر، ادبیات و بازی و سرگرمی‌هاست که تقریباً همه فعالیت‌های مراکز کانون را در خود یک‌جا جمع کرده است.
سیدصادق رضایی مدیرعامل کانون در این مراسم از دست‌اندرکاران هنرهای نمایشی در سازمان‌های فرهنگی خواست به هنر نمایش عروسکی به عنوان یک زبان بین‌المللی و شیوه‌ای مناسب برای آموزش‌های غیر مستقیم، توجه بیشتری نشان دهند.
محمدباقر آدوسی معاون فرهنگی کانون و رییس جشنواره در بخشی دیگری از این آیین ضمن ارایه گزارشی از روند برگزاری جشنواره ایجاد روحیه اعتماد به نفس و ارایه الگو را از مهم‌ترین اهداف و رسالت‌های این جشنواره برشمرد و گفت برگزاری 36 جشنواره در سطوح استانی منطقه‌ای و کشوری در شرایط فعلی تغییر مدیریت در کشور و وضعیت مالی سازمان‌ها کار بسیار سختی است که خوش‌بختانه در کانون به خوبی انجام شد.
محمدتقی حقی مدیرکل کانون استان مرکزی نیز ضمن تشکر و قدردانی از حاضران در آیین خاطرنشان کرد استان مرکزی مهد شخصیت‌های بزرگ تاریخی ایران همچون پروفسور محمود حسابی، عباس سحاب، قائم‌مقام فراهانی، دکتر محمد قریب بوده و نگین اصلی این استان حضرت امام خمینی(ره) است.
رونمایی از لوح فشرده 4 نمایش‌نامه‌ مربیان کانون شامل "گرگ‌نامه" نوشته یاسر هاشم‌زاده، "پرنده‌های قالی" نوشته فاطمه برمال، "یخی که عاشق خورشید شد" نوشته نوشین فرهادی" و "مرغک بودن" نوشته شادی پاکزاد و اجرای سرود کانون توسط اعضای مرکز فرهنگی هنری شماره 4 کانون اراک از جمله برنامه‌های این مراسم بود.  
در این آیین شماری از مسوولان استانی مانند معاون سیاسی استاندار، فرماندار اراک، معاون مدیر کل امور اجتماعی استاندار، مسوولان آموزش و پرورش استان، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، دانشگاه فرهنگیان و معاونان و مشاوران مدیرعامل ونزدیک به 20 مدیرکل ستادی و استانی کانون سراسر کشور حضور داشتند.
پانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی کانون روز 2 شهریور در اراک به کار خود پایان داد.تاريخ : دوشنبه چهارم شهریور 1392 | 12:40 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

ایجاد انگیزه در کودکان به فرآیند محور شدن نمایش عروسکی کمک می‌کند

کارگردان نمایش گرگ‌نامه ایجاد انگیزه و خودباوری، تامین بخش سخت‌افزاری و برنامه‌ریزی مناسب را از مواردی عنوان کرد که می‌تواند به فرآیند محور شدن فعالیت نمایش در مراکز کانون کمک کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سید یاسر هاشم زاده مربی مرکز فرهنگی‌هنری بیجار در استان کردستان با بیان این مطلب گفت: بحث فرآیندمحوری، بحثی جامع و گسترده است و اگر بخواهیم در تئاتر آن را اجرایی کنیم این مبحث کاملا گسترده و پیچیده‌تر خواهد شد چرا که ذات تئاتر برآیندی و هنری است و برای اجرا شخص سومی به نام تماشاگر وجود دارد.

 وی افزود: اگر بخواهیم این فعالیت را در میان اعضای مراکز بصورت پروسه‌ای طولانی و بدون وقفه اجرایی کنیم باید برخی موانع موجود را رفع کنیم و قدم به قدم به سوی هدف پیش برویم چرا که در مراکز کانون تئاتر و تئاتر عروسکی به‌صورت مقطعی و گاهی سفارشی انجام می‌گیرد و کودکان و نوجوانان به‌عنوان فعالیتی دایمی با آن درگیر نمی‌شوند.
اصطلاح فرآیند محوری در مقابل برآیند محوری در کانون بدان معنی است که مسوولان برگزاری جشنواره نمایش عروسکی، آن‌چه که به عنوان اثر نهایی توسط کودکان و نوجوانان تولید می‌شود چندان مهم نمی‌دانند بلکه فرآیند تربیتی طی شده برای تهیه این نمایش را مورد توجه و ارزیابی قرار می‌دهند.
هاشم‌زاده در ادامه در مورد تاثیر فعالیت نمایش عروسکی بر آموزش و تربیت کودکان و نوجوانان یادآور شد: تئاتر و نمایش  به نوعی ترویج تفکر درست و توجه به ارزش‌هاست و نمایش عروسکی باعث ارتباط مستقیم عروسک گردان با عروسک، تماشاگر با عوامل و در کل رابطه عروسک‌گردان و تماشاگر با فکر اصلی است بر همین اساس امر آموزش و تعلیم و تربیت اگر به‌عنوان فکر اصلی تئاتر عروسکی مورد استفاده قرار گیرد این فرآیند به‌صورت غیر مستقیم تاثیر خود را بر ذهن کودک و نوجوان می‌گذارد و ارزش‌های اخلاقی و تعلیمی را نهادینه می‌کند.
 این کارگردان تئاتر همچنین در زمینه جایگاه نمایش عروسکی در مراکز کانون اظهار داشت: جایگاه نمایش عروسکی در مراکز توسط مربیان کانون که متولیان این فعالیت هستند تعیین می‌شود چرا که در صورت تولید نمایش و ادامه روند فرآیندمحوری می‌توان جایگاهی برای آن بوجود آورد.
وی معتقد است تئاتر عروسکی در مراکز هنوز جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده و تنها به‌صورت جشنواره‌ای به آن پرداخته می‌شود اما کودکان با این فعالیت ارتباطی قوی دارند و همچنان مشتاقانه از این نمایش‌ها استقبال می‌کنند.
مربی مرکز فرهنگی‌هنری کانون بیجار روند برگزاری جشنواره نمایش عروسکی در کانون را درحد مطلوب دانست و خواستار کم‌تر شدن فاصله زمانی میان جشنواره استانی تا مرحله کشور شد.
هم‌چنین در ارزیابی آثار راه‌یافته به مرحله کشوری اضافه‌کرد: اگر به این موضوع به صورت تکنیکی نگاه کنیم مهم‌ترین و بارزترین مشکل، ضعف متون مناسب با ساختار دراماتیک است به صورتی که نمایش‌نامه‌ها شکل داستانی و قصه‌گونه‌ی خود را حفظ کرده و عروسک‌ها مناسب با متن و شکل اجرایی ساخته نشده و قابلیت حرکت کردن ندارند.
هاشم‌زاده در پایان کمبود منابع را عمده‌ترین مشکل‌ موجود مراکز در بخش متون نمایشی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر منابع مکتوب و تصویری موجود از کیفیت خوبی برخورار نیستند و بیشتر کتاب‌های منتشر شده در این زمینه به مباحث تئوری پرداخته و در بحث عملی و اجرای نمایش، کم‌تر‌منابع مناسبی وجود دارد.تاريخ : دوشنبه چهارم شهریور 1392 | 12:39 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

برپایی نمایشگاه نقاشی با عنوان " حدیث حکمت "

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت ماه مبارک رمضان و آشنایی و انس کودکان و نوجوانان با این روزهای پربرکت اقدام به برپایی نمایشگاهی از اثار منتخب اعضا نمود در این نمایشگاه تعداد پنجاه اثر در گروههای سنی مختلف به مدت یک هفته برای بازدید اعضا و خانواده هایشان دایر گردید .

تاريخ : شنبه دوازدهم مرداد 1392 | 10:13 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

دانلود نرم افزار ساخت انیمیشن  برای همکاران

Stop_Motion_Pro_40S


دانلودتاريخ : پنجشنبه دهم مرداد 1392 | 12:20 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
کلاس های قرآن در ایام ماه مبارک رمضان در مرکز بیجار همچنان با استقبال پر شور اعضا مرکز بیجار ادامه دارد بنابراین گزارش به مناسبت ماه مبارک رمضان مرکز فرهنگی هنری بیجار به منظور رونق هر بیشتر فعالیتهای دینی و مذهبی در میان کودکان و نوجوانان و آشنایی هر چه بیشتر اعضا با مسائل دینی و قرآنی کلاسهای آموزش قرآن و احکام در طول ماه برگزار نمود . این کلاسها همه روزه با حضور پر شور اعضا برگزار میگردد .


تاريخ : یکشنبه ششم مرداد 1392 | 13:3 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

برپایی ایستگاه نقاشی با عنوان" ماه خدا ماهی برای اجابت  دعاهای من  " در سالن کتابخانه مرکز با حضور اعضای مرکز

به منظور آشنایی هر چه بیشتر اعضا مرکز با مفاهیم و ارزشهای اسلامی  و پرورش حس دینی و مذهبی بین آنها مسابقه نقاشی با عنوان " ماه خدا ماهی برای برای اجابت دعاهای من " برگزار شد .

بنابراین گزارش  اعضای مرکز بیجار در ماه مبارک رمضان با حضور در سالن کتابخانه مرکز در کنار همدیگر جمع شدند دعاهای  خود را به تصویر کشیدند و برای رسیدن به آرزوهای خود  و دوستانشان دعا کردند .

در خاتمه به نفرات برتر این مسابقه هدایایی به قید قرعه اهدا شد .

تاريخ : سه شنبه یکم مرداد 1392 | 12:27 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

به منظور آشنایی هر چه بیشتر اعضا با مفاهیم دینی و مذهبی و ترویج ارزشهای اسلامی مرکز بیجار مسابقه اذان برگزار نمود بنابراین گزارش این مسابقه به شکل خبر در مرکز اطلاع رسانی شده و اعضا به مدت یک هفته بعد از ثبت نام اقدام به تمرین  نمودند و در روز مسابقه هر کدام از از اعضا با صدای خود ندای "" الله اکبر "" را در مرکز بیجار طنین انداز نمودند . در خاتمه به تعداد دو نفر از اعضا ( علی مراد زاده ، سینا قدیری ) جوایزی اهدا گردید . لازم به ذکر پروین دربانی مربی مسئول مرکز و سید یاسر هاشم زاده مربی فرهنگی مرکز به همراه تعدادی از اعضا داوران این مسابقه بودند .
تاريخ : دوشنبه سی و یکم تیر 1392 | 9:43 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |تاريخ : سه شنبه بیست و پنجم تیر 1392 | 12:27 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
برنامه های مرکز بیجار در ماه مبارک رمضان

- برگزاری کلاسهای  آموزش قرآن و احکام

- برگزاری فعالیتهای بحث ازاد راجه به فضیلتهای روزه و فواید روزه گرفتن

- معرفی کتاب و قصه گویی دینی و مذهبی

- معرفی شخصیت حضرت علی علیه السلام و بیان واقعه شبهای قدر برای اعضا

- برگزاری کارگاه ادبی با عنوان " اولین روز روزه ی من "

- برگزاری کارگاه هنری با موضوع " من در کنار سفره افطاری "

- برگزاری مسابقه اذان برای اعضا و اهدا جویز به نفرات برتر

- مسابقه شفاهی و حضوری با موضع ماه مبارک رمضان و بیان پرسشهای در این رابطهتاريخ : سه شنبه بیست و پنجم تیر 1392 | 12:20 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

نمایشنامه رضوی با عنوان " تولد یک پروانه "

نویسنده : سید یاسرهاشم زاده 

کارگردان : پرورین دربانی

نقش خوانها : سپیده نظیفی ، زهرا نظیفی ، نازنین حسنی ، مهسا کاظمی

جهت شرکت در سومین جشنواره نمایشنامه خوانی رضوی امام رضا (ع)

کاری از مرکز فرهنگی هنری بیجار 
تاريخ : یکشنبه بیست و سوم تیر 1392 | 10:14 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
مرکز فرهنگی هنری بیجار در ایام ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری فعالیتهای متنوع فرهنگی هنری و ادبی نموده است . این برنامه ها با هدف آشنایی هر چه بیشتر اعضا کودک و نوجوان با فضیلتهای این ماه میباشد و اینکه اعضا با ایام پر خیر و برکت قدر و شهادت مولای متقیان جهان حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام اشنا شوند . با توجه به بیان این مسائل چکیده ای از فعالیتهای انجام شده را بصورت خلاصه ذکر می نمایییم :

-برپایی کلاسهای آموزش قرآن

- معرفی ایام و وقایع ( معرفی ماه مبارک رمضان و فضیلتهای این ماه و بیان احادیث و روایتهای حضرت رسول (ص) و ائمه اطهار (ع) درباره این ماه مبارک

- معرفی سرزمین وحی

- برگزاری کارگاه ادبی درباره خاطرات اولین روز روزه گرفتن آنها

- برگزاری کارگاه نقاشی با عنوان """ روزهایی که مهمان خدا هستم ""
تاريخ : یکشنبه بیست و سوم تیر 1392 | 9:40 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

دو نمایش پرپروک از مرکز فرهنگی هنری مریوان و گرگ نامه از مرکز فرهنگی هنری بیجار در دو بخش اعضا و مربیان بیشترین جوایز پانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی منطقه ۴ کشور را در بخش های مختلف از آن خود کردند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان، هیات داوران پانزدهمین جشنواره منطقه‌ای نمایش عروسکی طی بیانیه‌ای ضمن معرفی منتخبان این دوره بر اصل آموزش و استفاده و بکارگیری از توان ، استعداد و اندیشه‌های نو و سازنده فرزندان راستین این دیار کهن تاکید کرد و از زحمات کوشندگان، برنامه‌ریزان و مدیران این مجموعه‌ی اصیل در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قدردانی نمود                                          
هیات داوران پانزدهمین جشنواره عروسکی منطقه‌ 4 کشور متشکل از فهیمه میرزا حسینی، حسن دادشکر و امیرمشهدی عباس در بیانیه خود نکاتی را به منظور جلوگیری از تکرار پاره‌ای از اشکالات وقت‌گیر و مکرر با مخاطبان در میان گذاشتند که از آن جمله می‌توان به مخاطب شناسی به عنوان یک اصل ثابت و اساسی در نگارش و کارگردانی نمایش عروسکی و مرور، بررسی و استفاده از تجارب گذشته در روند تولید آثار و شرکت در جشنواره‌های آینده اشاره کرد                                            .
داوران بخش مربیان کانون در پانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی منطقه 4 کشور منتخبان این دوره را بدین ترتیب معرفی کردند                                            .
هیات داوران در بخش نویسندگی لوح تقدیرو در بخش کارگردانی جایزه منتخب کارگردانی به سیدیاسرهاشم زاده نویسنده نمایش گرگ‌نامه از بیجار اهدا کردند                                .
در بخش بازی دهندگی عروسک نیز جوایز منتخب به محمدوطن خواه برای نقش گرگ در نمایش گرگ نامه و لوح تقدیر به علی اصغر فیض الهی برای نقش جوجه در نمایش گرگ نامه از استان کردستان داده شد                         .
همچنین هیات داوران در بخش طراحی و ساخت عروسک جایزه منتخب خود را سیدیاسرهاشم زاده طراح عروسک نمایش گرگ نامه اهدا کرد .
همچنین هیات داوران بخش اعضا پانزدهمین جشنواره عروسکی منطقه 4 کشور متشکل از محمدعلی یزدان‌شناس، لیلی دولت‌آبادی و نوشین فرهادی در بیانیه‌ای ضمن معرفی گروه‌های منتخب، نکاتی را با شرکت ‌کنندگان جشنواره درمیان گذاشت                                  .
در بخشی از این بیانیه آمده است، هیات انتخاب در بخش آثار نمایشی اعضا، شاهد تعامل و هماهنگی بین اعضای گروه بود که این تعامل نشان‌دهنده کار گروهی هدفمند در مراکز بوده است. همچنین در زمینه ساخت موسیقی، گروه‌های اجراکننده خلاقیت‌های قابل توجهی از خود نشان داده‌اند                      .
هیات انتخاب ضمن سپاس از تمامی گروه‌های شرکت کننده نکاتی را جهت یادآوری و ارتقا جایگاه نمایش عروسکی اعلام کرد که از آن جمله می‌توان به تقویت متون نمایشی با تاکید بر استفاده از فرهنگ بومی هر منطقه ، پرهیز از انتخاب متون نمایشی تکراری و استفاده از عروسک‌های مناسب با فضای نمایشی اشاره کرد                                .
گروه‌ نمایشی پرپروک مرکز فرهنگی هنری کانون مریوان از استان کردستان به عنوان رتبه‌ ی برگزیده و گروه منتخب بخش اعضا معرفی شد .
لازم به ذکر است دو گروه از 18 نمایش عروسکی در بخش اعضا و مربیان از هشت استان کشور در پانزدهمین جشنواره منطقه چهار کشور از تاریخ نهم تا یازدهم تیرماه در شیراز به روی شرکت کردند.تاريخ : شنبه پانزدهم تیر 1392 | 14:49 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
امسال تابستان مانند تابستانهای قبل ، شاهد حضور کودکان و نوجوانان شهرمان به کانون هستیم اما با یک تفاوت بسیار عمده !!! فعالیتهای متنوع فرهنگی هنری و ادبی مرکز باعث  استقبال بی نظیر کودکان بیجار از کانون شده و تا حدی که مرکز در آستانه انفجار !!! قرار دارد !!! بطوریکه ما تا این لحظه تعداد 61 نفر عضو جدید ، 24 نفر عضو تمدیدی داشته ایم و روزانه حدود 90 نفر از اعضا در مرکز حضور می یابند که باعث رونق کلیه فعالیتها شده است بطوریکه کارگاه انیمیشن و نمایش خلاق ، کاردستی ،معرفی کتاب و بحث کتاب ، نقد رمان نوجوان ، قصه گویی ، کتابخوانی ، نقاشی و سفال و کارگاه ادبی و... مانند سالهای قبل و با حضور بیشتر اعضا برگزار میشود . نموه ای این فعالیتها را به شکل تصویری خواهید دید


تاريخ : چهارشنبه پنجم تیر 1392 | 9:35 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
قابل توجه کلیه اعضا و علاقمندان به فعالیتهای فرهنگی و هنری :

مرکز بیجار در راستای اهداف آموزشی و تربیتی کانون کلاسهای ویژه در چهار موضوع مختلف برگزار می نماید کلیه علاقمندان میتوانند با حضور در کانون در این کلاسها ثبت نام بعمل آورند

- نقاشی ( خانم معمار)

- انیمیشن ( آقای هاشم زاده )

- نمایشنامه نویسی ( اقای هاشم زاده)

- موسیقی کودک و نوجوان (مربی کلاس متعاقبا اعلام میگردد )

آدرس : بیجار ، خیابان شهید اردلان ، جنب بازار ، مرکز فرهنگی هنری بیجار

تلفن تماس : 4223501تاريخ : چهارشنبه بیست و دوم خرداد 1392 | 8:55 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

با تعطیلی مدارس همچنان مثل سالهای گذشته و بدون اغراق حتی از سالهای گذشته اعضا بیشتری به مرکز آمده و نفرات جدیدی نیز عضو شده اند و خوشبختانه فعالیتهای کانون همچون قبل با استقبال شدید اعضا مواجه شده است که نمونه ای از این فعالیتها را به شکل تصویری خواهیم دید .

تاريخ : یکشنبه نوزدهم خرداد 1392 | 13:19 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

به مناسبت ارتحال جانسوز حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی و یادواره 15 خرداد مراسمی با حضور اعضا در مرکز بیجار برگزار و اعضا مرکز در این فعالیتها شرکت نمودند . بنابراین گزارش در این روز فعالیتهای مختلفی همچون معرفی شخصیت حضرت امام خمینی (ره) و معرفی واقعه و قیام پانزده خرداد ، برگزاری ایستگاه نقاشی با موضوع فوق و برگزاری کارگاه کاردستی ساخت کارتهایی مزین به رهنمودهای امام خمینی (ره) برگزار گردید .تاريخ : دوشنبه سیزدهم خرداد 1392 | 13:16 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
برگزاری جشن الفبا در مرکز بیجار

هم زمان با پایان سال تحصیلی و آشنا شدن دانش آموزان کلاس اول با حروف الفبای فارسی و توانا  شدن آنها در امر مطالعه و کتابخوانی ، به منظور آشنایی دانش آموزان کلاس اول با کتابهای غیردرسی و داستانی با همکاری یکی از مدارس اقدام به برگزاری جشن الفبا نمود .

در این مراسم که با حضور معلم و چند تن از اولیا مدرسه برگزار شد ضمن اجرای برنامه های شاد و مفرح به معرفی کتابخانه کانون و کتابهای مناسب این گروه سنی پرداخته شد . در این برنامه  دانش آموزان هر کدام یک کتاب مناسب با سن خود را مطالعه نمودند .

                                                                             تاريخ : یکشنبه پنجم خرداد 1392 | 13:14 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
اجرای نمایش عروسکی " گرگنامه یا داستان تخم مرغی که منفجر شد "

نمایش عروسکی گرگنامه کاری از گروه تئاتر چرکنویس شهرستان بیجار با حمایت  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همکاری انجمن هنرهای نمایشی شهرستان بیجار و اداره آموزش و پرورش به مدت هشت روز برای کودکان و نوجوانان در سالن پلاتو انجمن نمایش به روی صحنه رفت. این نمایش به سرپرستی سید یاسر هاشم زاده و با عروسک گردانی محمد وطن خواه ، علی اصغر فیض اللهی ، محمدرضا راستگو ، محمد شاه محمدی و سعید مبارک آبادی برای کلیه کودکان تولید شده است . سید یاسر هاشم زاده سرپرست نمایش درباره اجرای نمایش اش میگوید :

نمایش عروسکی "  گرگنامه "  حاصل کار گروهی کارگاه عروسکی نوجوانان کانون بیجار است که در مدت شش ماه به شیوه کارگاهی به مرحله تولید واجرا رسیده است . گرگنامه داستان گرگی است که از شدت گرسنگی به آشغالدانی اطراف شهر پناه برده و برای سیر کردن خود از آشغالهای آنجا استفاده می کند تا اینکه یک شب به مرغداری اطراف شهر حمله کرده و تخم مرغی را میدزدد و میخواهد آن را به جوجه تبدیل کرده و جوجه کبابی درست کند و بخورد اما به محض اینکه به دنیا می آید جوجه او را مامان !! خطاب کرده و حس مادر فرزندی بین آنها بوجود می آید و گرگ بخاطر جوجه و مشخص نشدن هویت گرگ بودنش تبدیل به مرغ می شود و ادامه ماجرا

هاشم زاده در ادامه افزود : این نمایش به شیوه رو میزی و با تکنیک ترکیبی کارگردانی شده و متن آن به شکل کارگاهی نوشته و کار شده است . این نمایش به شدت مورد علاقه کودکان قرار گرفته است و کودک امروزی با مفاهیم ارائه شده کاملا ارتباط برقرار نموده است . لازم به ذکر است گرگنامه در جشنواره عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش اعضای ارشد بعنوان کاربرتر استان شناخته شده و به همراه نمایش پرپروک از مریوان به بخش منطقه ای پانزدهمین جشنواره بین المللی عروسکی کانون پرورش فکری راه یافته است

ایشان در پایان گفتند : امیدواریم کودکان این مرز و بوم اسلامی و خانواده های آنان همچنان مشتاقانه به سالنهای تئاتر بیایند و باعث رشد فضای فرهنگی هنری برای کودکان و دلگرمی هنرمندان این عرصه  شوند چرا که کودک امروز در مقابل وسایل ارتباط جمعی و تهاجم فرهنگی غرب بسیار آسیب پذیر است و تئاتر میتواند بعنوان یک جبهه فرهنگی و هنری از افکار و تهاجم غربی از او مراقبت و محافظت نماید .

همچنین در پایان جادارد که از انجمن هنرهای نمایشی بیجار و جناب آقای اکبر ریاست محترم انجمن ، مدیر کل محترم کانون استان سرکار خانم شیخی ، جناب آقای لطف الهی ریاست آموزش و پرورش بیجار وآقای زارعی مسئول سازمان دانش آموزی و اقای شکری معاون پرورشی  نمود که باعث شدند این نمایش به روی صحنه برود .تشکر و قدردانی نماییم . امیدواریم این تعامل وهمکاری باعث رشد و شکوفایی سنگر هنری و فرهنگی این مملکت شود .

 

 تاريخ : یکشنبه پنجم خرداد 1392 | 11:23 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |

به منظور آشنایی کودکان پایه اول ابتدایی با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فعالیتهای آن ، دانش آموزان کلاس اول ابتدایی مدرسه یگانه از مرکز دیدن نموده و با فعالیتهای مرکز بیجار آشنا شده و در فعالیتهای فرهنگی شرکت نمودند . در این روز فعالیتهای همچون : قصه گویی ،معرفی ایام و وقایع ( سوم خرداد) و معرفی شهر خرمشهر ،  آشنایی با فعالیت انیمیشن به شکل حضوری ، پخش فیلم شرکت کردند .


تاريخ : شنبه چهارم خرداد 1392 | 12:22 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
دانلود در ادامه مطلبادامه مطلب
تاريخ : شنبه چهارم خرداد 1392 | 9:5 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
امروز به مناسبت سالگشت حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان کردستان و به منظور آشنایی هرچه بیشتر با شخصیت رهبر فرزانه میهن اسلامی مان برای اعضا مرکز اجرا گردید . بنابراین گزارش مربیان مرکز با اجرای فعالیتهایی چون : معرفی شخصیت رهبر انقلاب ( به شکل شفاهی و تصویری ) ، بیان دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی ، بیان خاطرات کودکان از دیدن رهبر خود (کارگاه ادبی) کارت تبریک سازی برای رهبر انقلاب (کارگاه هنری) این روز فرخنده را گرامی داشتند .
 


تاريخ : یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 | 15:53 | نویسنده : س. ی. هاشم زاده |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.