يا مقلب ، قلب من در دست توست

يا محول ، حال من سرمست توست
كن تو تدبيري كه در ليل و نهار
حال قلب من شود همچو بهار
يا مقلب، قلب او راشاد كن
يا مدبر، خانه اش آباد كن
يا محول ، احسن الحالش نما
ازغمهاو بديها فارغ البالش نما
خدايا: رحمتت را در روزهاي آخر سال بر كسانيكه در سنگر فرهنگ و هنر برای کودکان و نوجوانان ایران عزیزمان تلاش کردنجاري كن..آمين يا رب العالمين

نمایشگاه نقاشی و ایستگاه نقاشی و ادبی به مناسبت دهه فجر

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت ایام مبارک دهه فجر اقدام به برگزاری ایستگاه نقاشی با موضوع روزهای پیروز انقلاب اسلامی ایران نمود در این روز دانش آموزان مدارس با حضور در کانون در این برنامه شرکت و در پایان آثار خود را به شکل نمایشگاه دایر نمودند لازم به ذکر است  فعالیت ادبی نیز در کنار نقاشی اعضا برگزار و اعضا دلنوشته های خود را به قلم تحریر کشیدند . در پایان به نفرات برتر ایستگاه نقاشی هدایایی اهدا گردید .

فعالیتهای روزانه دهه فجر مرکز بیجار

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر همه روزه فعالیتهای فرهنگی و هنری و ادبی در مرکز بیجار برای اعضا برگزار میشود به همین مناسبت در تاریخ 16 بهمن ماه مربیان مرکز اقدام به برگزاری کلاسهای نقاشی با موضوع " فجر با شکوه " و معرفی و روخوانی کتابهای انقلاب و همچنین نشریه نگاری با موضوع روزهای خوب پیروزی " نمود . لازم به ذکر است مرکز بیجار همه روزه علاوه بر حضور دانش آموزان مدارس برای اعضا نیز کلاسهای فرهنگی و هنری و ادبی برگزار میکند .

برگزاری جشن " روزهای خوب پیروزی " در مرکز بیجار

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت ایام الله دهه فجر اقدام به برگزاری جشن " روزهای خوب پیروزی " نمود . بنابراین گزارش مرکز بیجار با همکاری مدرسه ابوذر و با حضور دانش آموزان این مدرسه جشنی به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای انقلاب و بزرگداشت معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) برگزار نمود در این جشن ابتدا مربیان کتابهای مربوط به تاریخ انقلاب اسلامی و روزهای پیروز را برای اعضا معرفی نموده و سپس این ایام پر خیر و برکت را برای اعضا تشریح کردند و در ادامه با بیان فرمایشات امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران این روزها را گرامی داشتند . در ادامه این جشن بازی محلی با عنوان " که لاو ره فا نن " و مسابقه پرسش و پاسخ برای دانش آموزان اجرا و در خاتمه به نفرات برتر جوایزی اهدا گردید . لازم به ذکر است در طول این ایام دانش آموزان مدارس از مرکز بیجار دیدن و در برنامه های فرهنگی هنری ادبی شرکت خواهند کرد .

برپایی نمایشگاه نقاشی و سفال در دهه مبارک فجر

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر اقدام به برپایی نمایشگاه نقاشی و سفال برای اعضا و دانش آموزان مدارس نمود . این نمایشگاه با عنوان روزهای خوب پیروزی همه روزه در معرض دید علاقمندان تا پایان دهه فجر قرار خواهد گرفت .

پیشواز دهه فجر

امسال زودتر از سالهای قبل به استقبال دهه مبارک فجر رفتیم در حالیکه سالن نمایش ما در حال بازسازی و تعمیره اما امسال هم باشکوه تر از قبل دهه فجر رو برگزار میکنیم

برنامه های تدارک دیده شده در دهه مبارک فجر در مرکز فرهنگی هنری بیجار به شرح زیر می باشد : 

فضا سازی مناسب ایام مبارک

 دعوت از مدارس و اجرای برنامه های شاد و متنوع

تشکیل نمایشگاه از آثار هنری ( نقاشی سفال ، کاردستی)

 تشکیل ایستگاه نقاشی و سفالگری در ایام دهه فجر

 برگزاری مسابقه ادبی با عنوان " به یاد لاله در خون خفته "

برگزاری کارگاه انیمیشن و ساخت انیمیشن های کوتاه مرتبط با موضوع انقلاب و گرامیداشت خاطه فداکاری مردم در سال 57

شرکت در جلساتی که در سطح شهر به همین منظور برگزار می گردد و در صورت همکاری دیگر نهادها با کانون تشکیل ایستگاه نقاشی در محل تجمع راهپیمایان

معرفی واقعه ، معرفی شخصیت امام خمینی (ره) و دیگر بزرگانی که در به ثمر رساندن انقلاب جانفشانی نمودند

برگزاری جنگ شادی

تعمیرات اساسی در مرکز بیجار

خداروشکر سالن نمایش بیجار و اتاق نقاشی و سایر قسمتهای کانون که آسیب دیده بود امسال داره تعمیر میشه انشالله امسال در سالنی نو نمایش خلاق و بازیهای بومی و محلی بیجار رو برگزار میکنیم

روزهای پر شکوه

فعالیتهای مرکز بیجار به روایت تصویر

فعالیتهای مرکز بیجار به روایت تصویر

 

 

 

 

هفته پژوهش

مربیان فرهنگی مرکز  بیجار به مناسبت هفته پژوهش فعالیتهای زیر را در راستای آشنایی هر چه بیشتر اعضا با مطالعه ، تحقیق و پژوهش و اهمیت آن در زندگی انجام دادند 

- معرفی کتاب " چگونه پژوهش کنیم  " و  " چگونه فراگیران را پژوهشگر تربیت کنیم " 

- تشویق اعضا به انجام دادن پژوهش و چگونگی غلبه اعضا بر مشکلات با امر پژوهش در زندگی 

- آشنایی اعضا با فعالیتهای علمی و اجرای آن در مرکز با محوریت خلقت موجودات و ساختمان و آناتومی حشرات و سنگها 

- انجام گروهی یک پژوهش با موضوع " چگونه مطالعه کنیم تا بیشتر یاد بگیریم و از یادگیری آن لذت ببریم ؟"

اجرای بحث آزاد با موضوع پژوهش 

 

فرهنگ جامع زبان گروسی

کتابی بسیار ارزشمند از جعفر سریش آبای

فرهنگ لغت زبان کردی گروسی

 

 

بازدید مدارس از مرکز بیجار و اجرای فعالیتهای کتاب محور

به مناسبت هفته ملی کتاب و به منظور توسعه و ترویج کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان مرکز فرهنگی هنری بیجار با دعوت از مدارس سطح شهر اقدام به اجرای فعالیتهای کتاب محور نمود بنابراین گزارش مربیان فرهنگی مرکز بیجار با حضور مدارس ابتدایی سطح شهر فعالیتهای روخوانی کتاب ، معرفی کتاب ، اهمیت کتاب در زندگی انسان ، نشریه نگاری در ابعاد کوچک با موضوع کتاب نمود . لازم به ذکر ایت این فعالیتها همه روزه برای اعضا و دانش آموزان مدارس اجرا میشود .

جدول کلمات کتابهای کانون حل می شوند

جدول کلمات کتابهای کانون حل می شوند

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت هفته کتاب و در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در بین اعضا اقدام به ساخت مکعب جدول کلمات نمود این جدول توسط مربیان فرهنگی مرکز ساخته شده و اجرای آن بدین صورت می باشد که اعضا می بایست کتابهایی که سوالات جدول از آن طرح شده را بعد از معرفی توسط مربی مطالعه نمایند و سپس با همکاری و همفکری دوستانشان اقدام به جواب دادن و یافتن کلمه مورد نظر از بطن کتاب باشد . این فعالیت همه روز در مرکز بیجار و در هفته کتاب اجرا می شود و درخاتمه به نفرات برتر کتابخوان جوایزی از طرف مربیان اهدا می گردد .

 

درخت پربار دانش در بیجار شکوفه داد

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی مرکز فرهنگی هنری بیجار اقدام به تدوین و برنامه های متنوعی در این باره نمود بنابراین گزارش مربیان مرکز بیجار در این هفته و جهت رونق بخشیدن به این امر مهم فعالیتهای مختلف فرهنگی و هنری و ادبی را اجرا می نمایند در اولین روز از هفته کتاب مربیان فرهنگی مرکز با ساختن درخت دانایی اولین فعالین این هفته را اجرا نمودند در این روز کلیه اعضا مرکز با حضور در کتابخانه کتابهای مورد علاقه خود را مطالعه نموده و با نوشتن خلاصه آن بر روی گلهای کاغذی و چسباندن آن بر روی درخت آن را پر بار نمودند . درخت دانایی همه روزه با مطالعه اعضا پربار تر میشود در پایان این هفته مقرر گردید هر کس که کتاب بیشتری مطالعه نماید مورد تشویق قرار گرفته و هدایایی به او تعلق گیرد .


مرکز فرهنگی هنری بیجار رو سفید شد !!!

بارش شدید برف در بیجار به روایت تصویر

 

 

 

مناجات نامه امام حسین علیه السلام در لحظات آخر

بنابه نقل شيخ الطائفه ، شيخ طوسى در مصباح المتهجد و مرحوم سيدبن طاووس در اقبال ، حسين بن على عليهما السلام در آخرين دقايق زندگيش ‍ چشمها راباز كرد و به سوى آسمان متوجه گرديد و براى آخرين بار با پروردگار خويش ، پروردگار عالميان چنين مناجات و راز و نياز نمود(271):
((اى خدايى كه مقامت بس بلند، غضبت شديد، نيرويت بالاتر از هر نيرو، تو كه از مخلوقات خويش مستغنى هستى و در كبريا و عظمت فراگير، به آنچه بخواهى توانا، رحمتت به بندگانت نزديك ، وعده ات صادق ، نعمتت شامل ، امتحانت زيبا، به بندگانت كه تو را بخوانند نزديك هستى و بر آنچه آفريده اى احاطه دارى و هركس كه از در توبه درآيد پذيرايى ، آنچه را كه اراده كنى توانايى ، آنچه را كه بخواهى درك توانى كرد، كسى را كه شكرگزار تو باشد شكرگزارى ، ياد كننده ات را يادآورى ، من تو را خوانم كه نيازمند تواءم و به سوى تو روى آرم كه درمانده تواءم ، ترسان به پيشگاهت فزع مى كنم ، غمگين دربرابرت مى گريم ، از تو مدد مى طلبم كه ناتوانم ، خود را به تو وامى گذارم كه بسنده اى ، خدايا! در ميان ما و قوم ما داورى كن كه آنان از راه مكر و حيله وارد شدند و دست از يارى ما برداشتند وما را كه فرزندان پيامبر و حبيب تو محمد صلّى اللّه عليه و آله هستيم به قتل رسانيدند، پيامبرى كه به رسالت خويش انتخاب نموده وامين و حيش قرار داده اى ، اى خدا! اى مهربانترين ! در حوادث ، بر ما گشايش و در پيشامدها، برما خلاصى عنايت كن )).
امام عليه السلام مناجات خويش را با اين جملات به پايان رسانيد:
((در مقابل قضا و قدر تو شكيبا هستم اى پروردگارى كه بجز تو خدايى نيست . اى فريادرس دادخواهان كه مرا جز تو پروردگارى و معبودى نيست . برحكم و تقدير تو صابر و شكيبا هستم . اى فريادرس آنكه فريادرسى ندارد، اى هميشه زنده اى كه پايان ندارد. اى زنده كننده مردگان . اى خدايى كه هركسى را با اعمالش مى سنجى ، در ميان من و اين مردم حكم كن كه تو بهترين حكم كنندگانى )).
و آنگاه كه صورت به خاك مى گذاشت ، گفت :((بِسْمِاللّه وَبِاللّه وَفِى سَبيلِاللّه وَعَلى مِلَّةِ رَسُولِاللّه ))

ماه محرم ماه فضیلت

فضا سازی مرکز بیجار به مناسبت ماه محرم و صفر

فضا سازی مرکز بیجار به مناسبت ماه محرم و صفر

دانش آموزان بیجاری امر به معروف را به تصور کشیدند

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت گرامیداشت ماه محرم و همزمان با هفته امر به معروف و نهی از منکرو به منظور ترویج فرهنگ قیام علیه ظلم و ستم ، اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع " امر و به معروف و نهی از منکر " نمود در این برنامه ضمن دعوت از دانش آموزان مدارس فعالیتهای فرهنگی مرتبط با موضوع توسط مربیان فرهنگی مرکز انجام گردید در این مراسم مربیان فرهنگی ضمن معرفی واقعه عاشورا و قیام امام حسین علیه السلام ، دانستنهای دینی و مذهبی راجع به این روز بزرگ را برای دانش آموزان بیان نمودند . در ادامه مراسم دانش آموزان در حضور معاونت فرماندهی سپاه و مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر و کلیه مربیان و معلمان اقدام به ترسیم نقاشی های خود در رابطه با موضوع " امر به معروف و نهی از منکر "نمودند . لازم به ذکر است از دیگر فعالیتهای انجام شده در این روز می توان به تشکیل ایستگاه نقاشی توسط مربی هنری مرکز و بازدید دانش آموزان از نمایشگاه اشاره کرد .

عید غدیر خم در هفته ملی کودک

به مناسبت فرارسیدن عید مبارک غدیر خم  مربیان مرکز بیجار اقدام به برپایی جشن و مراسمی به همین مناسبت نمودند در این روز دانش آموزان مدرسه یگانه ضمن بازدید از مرکز و شرکت در کارگاه های ادبی و هنری و فرهنگی این روز را و عید سعید را جشن گرفتند در این روز اعضای مرکز در کنار مربیان فرهنگی با واقعه غدیر خم و شخصیت مولای متقیان حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام بیشتر آشنا شدند و همچنین با حضور در کلاس نقاشی اقدام به ساخت کارت تبریک به همین مناسبت نمودند . 

 

هفته ملی کودک و بازدید از مرکز بیجار

به مناسبت هفته ملی کودک و گرامیداشت مقام کودک امروز هم مدرسه یگانه با حضور در کانون در فعالیت فرهنگی و هنری و ادبی مرکز شرکت کردند در این روز دانش آموزان با حضور در نمایشگاه نقاشی با آثار برتر اعضای مرکز و تکنیکهای استفاده شده و خلاقانه اعضای کانون بیشتر آشنا شدند و مربی هنری مرکز نیز درباره کارگاههای سفال و نقاشی کانون بیشتر برای اعضا صحبت نموده و با حضور در کارگاه سفال از اثار سفالگری اعضا دیدن نمودند در ادامه این روز اعضا در کارگاه ادبی با عنوان "یک جعبه پر از رویا " شرکت نموده و رویاهای کودکانه خود را نوشته و داخل جعبه انداختند در خاتمه مقرر گردید آثار برتر معرفی و به رسم یادبود هدایایی برای اعضا ارسال گردد .

 

ایستگاه نقاشی به مناسبت هفته ملی کودک

به مناسبت هفته ملی کودک مرکز فرهنگی هنری بیجار با دعوت از مدارس سطح شهر اقدام به برگزاری ایستگاه نقاشی با عنوان " صرفه جویی در مصرف آب " با حضور دانش آموزان مدرسه یگانه نمود در این روز دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی مدرسه یگانه با حضور در مرکز بصورت گروهی اقدام به کشیدن نقاشی های خودنمودند و در پایان به تعدادی از اعضا هدایایی اعطا گردید .

برگزاری ویژه برنامه روز جهانی کودک

برگزاری ویژه برنامه روز جهانی کودک

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کودک مرکز فرهنگی هنری بیجار اقدام به برگزاری  مراسم جشنی به همین مناسبت نمود کانون پرورش فکری بیجار طبق برنامه ریزی قبلی و هماهنگی با مدارس در این روز پایه اول و دوم و سوم ابتدایی مدرسه یگانه دعوت نموده تا در برنامه جشن روز جهانی کودک شرکت نمایند . در این مراسم ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سرود جهموری اسلامی ایران و سرود کانون آغاز شد و و در ادامه مربی مسئول مرکز بیجار سرکار خانم دربانی ضمن خوش آمد گویی به کودکان و معلمان ، این روز را به آنان تبریک گفتند. در ادامه سید یاسر هاشم زاده مربی فرهنگی مرکز با معرفی کانون و فعالیتهای آن ، قصه پیرمرد هیزم شکن و پلنگ بدقول را برای دانش آموزان قصه گویی کرد و در ادامه فعالیتها مسابقات پرسش و پاسخ و مسابقه محلی " کلاو ره فا نه ن " اجرا و به برندگان این دو مسابقه هدایایی اهدا گردید لازم به ذکر است فضا سازی مرکز متناسب با این ایام ،  معرفی ایام هفته ملی کودک ، معرفی کانون و فعالیتهای آن جهت آشنایی و عضویت دانش آموزان ، و دیدن از نمایشگاه نقاشی اعضا از دیگر برنامه این روز بود

 

هفته ملی کودک

برنامه های مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت هفته ملی کودک :

- برگزاری جنگ شادی در روز 16 مهرماه با حضور کودکان و دانش آموزان و اجرای برنامه های شاد و متنوع

-  برگزاری نمایشگاه نقاشی و سفال

- برگزاری ایستگاه نقاشی با تاکید بر ارزش آب در زندگی و صرفه جویی در مصرف آب و همچنین همدلی و همدردی با کودکان غزه

- برگزاری کارگاه سفال

-  برگزاری مسابقه ادبی با تاکید بر صرفه جویی و استفاده از منابع طبیعی به ویژه آب و حفاظت از محیط زیست

-  تشکیل کارگاههای آموزشی در خصوص ساخت فیلم پویانمایی ، کارهاس دستی و ساخت عروسک به مراجعین در ایام هفته

- فضا سازی مناسب با ایام

-  تهیه نماهنگ و پاور پوینت در خصوص حفاظت از محیط زیست

- اجرای مسابقه در زمینه های مختلف بین مخاطبین

- اجرای بحث و گفتگو در خصوص نقش کودکان در حفظ محیط زیست

-   هماهنگی با آموزش و پرورش و اعلام برنامه های کانون به منظور ایجاد زمینه جهت حضور دانش آموزان در برنامه های مرکز 

استقبال اعضای مرکز

استقبال اعضای مرکزاز فعالیتهای کانون دو روز مانده به شروع مدارس

 

تقدیر از مربیان مرکز توسط اعضا

با فرا رسیدن روزهای پایانی فصل تابستان و پشت سر گذاشتن روزهایی شلوغ و پر کار در مرکز ، یکی از اعضا مرکز با حضور کلیه کودکان و نوجوانان عضو کانون اقدام به برگزاری مراسمی به منظور تقدیر و تجلیل از مربیان مرکز نمود . هستی آجودانی عضو قدیمی کانون به پاس تشکر از زحمات مربیان و انجام فعالیتهایی که در طی تابستان  به اجرا گذاشته اند با هماهنگی اعضا و بدون اطلاع مربیان اقدام به برگزاری مراسم نمود در این مراسم لوح تقدیر های دست نویس به مربیان اهدا شده و در ادامه برنامه مسابقه روخوانی کتاب و تند خوانی بین اعضا برگزار شد و به هر کدام از اعضا فعال کتابخوانی از طرف عضو مرکز هدایایی اعطا گردید .

جشنواره شکوفه های امید

جشنواره ادبی شکوفه های امید سومین دوره خود را در مرکز فرهنگی هنری بیجار به انجام رساند این جشنواره همه ساله به منظور ارتقا سطح کیفی و آشنایی اعضا با نوشته های ادبی یکدیگر و تعامل با هم در قالب داستان ، شعر و قطعه ادبی متن های ادبی اعضا در مرکز بیجار برگزار میشود  در این جشنواره اعضا نوشته های خود را موضوع آزاد ارائه داده و در خاتمه از بین آثار اعضا پسر سه اثر و از بین آثار اعضا دختر سه اثر بعنوان برتر برگزیده شده و به آنها جوایزی اهدا گردید .

 

برنامه های اجرا شده در دهه کرامت

مرکز فر هنگی هنری بیجار به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت برنامه های فرهنگی هنری و ادبی زیر را اجرا نمود :

معرفی شخصیت حضرت معصومه (س)  بصورت حضوری، شناسنامه ای و معرفی خصایص و شاخصه زندگی به منظور القا الگو و اسوه

معرفی سرزمین ( معرفی شهر قم ) بصورت حضوری و دیواری

معرفی شخصیت امام رضا (ع) معمول بصورت حضوری، شناسنامه ای و معرفی خصایص و شاخصه زندگی به منظور القا الگو و اسوه

تهیه روزنامه دیواری

برگزاری مسابقه در زمینه آشنایی با سیره امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) با طرح سوالاتی در زمینه ابعاد شخصیتی امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س)

برگزاری ایستگاه نقاشی و سفالگری با موضوع کرامت رضوی

برگزار کارگاه ادبی ( خاطرات زیارت )

برگزاری کارگاه مشترک ادبی و هنری ( به تصویر کشیدن کبوتران حرم امام رضا علیه السلام و حضرت معصومه سلام الله علیها در کارگاه هنری و به تحریر آوردن دل نوشته های خود بر روی بال کبوتران )

 

 

فعالیت کاردستی جذاب و کاربردی

فعالیت کاردستی همه روزه در مرکز بیجار زیر نظر سید یاسر هاشم زاده مربی فرهنگی مرکز

 

روز جهانی مسجد

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی مسجد و آشنایی اعضا با معماری مساجد و تقویت و پرورش حس دینی اعضا به همراه مربی هنری مرکز از مسجد جامع دیدن نمودند در این روز اعضا با راهنمایی خانم معمار با معماری و طراحی گنبد و مناره و هنر اسلامی بیشتر آشنا شدند  همچنین در ادامه کارگاه سفال با موضوع و محوریت مسجد و نقش آن در زندگی اجتماعی انسانها برگزار گردید 

 

شعر جوجه ریزه میزه

شعر جوجه ریزه میزه

سروده ی : معصومه حسینی

کلاس دوم ابتدایی

جوجه ریزه میزه

اتل متل چه نازه

جوجه ی ریزه میزه

اتل متل بامزه

جوجه ی خوب و ناز من

می دوه ریزه ریزه

جوجه خوب و ناز من

شادی ازش میریزه

جوجه ی شاد و خوشگل

تند و تند و تند می خوره

می خوره دونه ریزه ریزه

جوجه ی شاد و خوشگل

برام خیلی عزیزه

دوستت دارم فراوون

 

فعالیتهای علمی درمرکز بیجار

با برگزاری فعالیتهای علمی در مرکز بیجار و جمع آوری فسیل و انواع سنگها ، اعضا از این برنامه استقبال خوبی بعمل آوردند که نیاز به میکروسکوپ دیجیتال درمرکز برای اعضا حس می شود 

 

اعضا فعال مرکز

محمد پارسا شفیع زاده و محمد محمدی دو نفر از اعضا خوب و فعال مرکز بیجار همراه با ماسک هایی که توی کارگاه ماسک و کاردستی با کمک مربی فرهنگی مرکز سیدیاسر هاشم زاده ساختن ( ماسک ببر و غولک )

برگزاری کارگاه ادبی

کارگاههای ادبی مرکز بیجار هم طبق معمول سالهای گذشته با استقبال خوب اعضا روبروست این کارگاه در بخش های مختلف خاطره نویسی ، قصه و داستان نویسی ، شعر و.... برگزار می شود

استقبال گسترده اعضا از فعالیت جذاب نمایش خلاق

نمایش خلاق یکی از فعالیتهایی است که اگر درست و اصولی اجرا شود میتواند باعث جذب و نگهداری بسیاری از اعضا رده های سنی مختلف شود با توجه به کارکرد نمایش و همه گیر بودن و جذاب بودن آن میتوان با اجرای نمایش خلاق که بر مبنای اصول پداگوژیک ( تعلیم و تربیت ) بنا شده اعضای بسیاری را جذب مراکز کانون نمود و در خلال اجرای این فعالیت فعالیتهای مکمل دیگری همچون ( معرفی کتاب ، قصه گویی ، معرفی سرزمین و شخصیت ، بازی و سرگرمی و... ) را اجرا نمود مرکز فرهنگی هنری بیجار نیز توسط مربی فرهنگی خود سید یاسر هاشم زاده این فعالیت را طبق معمول سالهای گذشته در مرکز اجرا می نماید . لازم به ذکر است این فعالیت همه روزه با توجه به استقبال اعضا در مرکز بیجار برگزار می شود

برگزاری کلاسهای احکام نماز و روزه

به مناسبت ماه مبارک رمضان و شبهای پر فضیلت قدر مربیان مرکز فرهنگی هنری بیجار اقدام به برگزاری کلاسهای احکام روزه و نماز و به صورت تصویری برای اعضا نمودند این کلاسها همه روزه با حضور اعضا و به منظور ترغیب اعضا و آشنایی آنها با احکام نماز و تقویت حس دینی برگزار می شود

مناجات نامه

 

آغاز می کنم نه با نامت و نه با یادت با حضورت که همیشه در کنارم احساس کردم.

 

بار الها!

 

در این ماه مبارک به حق لب های تشنه ای که با گفتن نام تو جان می گیرند،به حق لب هایی که تا آب می بینند و نمی نوشند و می گویند یا ابا الفضل(ع)،به حق ربناهایی که هر وقت افطار زیر لب زمزمه می شوند،به حق نماز هایی که با بانگ بلند اذان خوانده می شوند،به حق قطره اشک هایی که از چشم هایمان سرازیر می شوند،به حق سجاده هایی که هر روز سه بار پهن می شوند،به حق نذوراتی که در اذان مغرب پخش می شوند،به حق کسانیکه اخلاق و رفتارشان نیز روزه است،به حق دقایق مبارکی که همه تا افطار انتظار می کشند،به حق وضو هایی که صبح با صدای دل نشین اذان،ظهر با دهان روزه و غروب در وقت افطار گرفته می شوند،به حق دعا هایی که بعد از هر نماز خوانده می شوند،لطف خود را در این ماه مبارک از ما دریغ مفرما.پروردگارا!یاریمان کن که بر سر سفره ی میهمانی تو بنشینیم.

 

معبودا!یاریمان کن که در این ماه مبارک،ماه نزول قرآن بر پیامبر(ص)،ماه میهمانی تو بتوانیم هر روز از کلام الله مجید و به فرموده ی پیامبر(ص)در حد توان بهره گیریم و آن را سر لوحه ی زندگانی خویش قرار دهیم.

 

الهی!همانگونه که حسین(ع) را یاری کردی تا با لبی تشنه و خشک به جنگ علیه کفر رود به ما نیز کمک کن تا در ماه رمضان بتوانیم یاد آموزگاری باشیم که در جهان ابتدا منشور آزادی نوشت و بعد آن با خون هفتاد و دو تن امضا کرد.

 

ای پروردگار من!کمک کن هر گاه آب دیدیم و ننوشیدیم بگوییم یا ابا الفضل(ع)!

 

پروردگارا!کمک کن نه تنها جسممان بلکه باطنمان نیز روزه باشد.

 

معبودا!ای پروردگار جهانیان!

 

شکوه آقا میرزایی کلاس ششم

 

 

طنین " الله اکبر " در مرکز بیجار

به مناسبت ماه مبارک رمضان مربیان فرهنگی مرکز فرهنگی هنری بیجار اقدام به برگزاری " مسابقه اذان " برای اعضا نمودند در این مسابقه ابتدا مربیان مرکز درباره ماه مبارک رمضان و فضیلت این ماه پر خیر و برکت و نحوه اذان خواندن و فرق آن با اقامه نماز برای اعضا مطالبی را بیان نمودند و سپس اعضا یک به یک ندای الله اکبر را سر دادند

 

برگزاری کلاسهای روخوانی قرآن کریم و آموزش احکام به مناسبت ماه مبارک رمضان

به مناسبت ماه پرفضیلت رمضان مربیان مرکز بیجار اقدام به برگزاری کلاسهای آموزش روخوانی قرآن و احکام نمودند در این فعالیت که همه روزه در ماه رمضان برای اعضای پسر و دختر مرکز برگزار میشود اعضا با نحوه روخوانی صحیح قرآن کریم و اجکام نماز و روزه توسط مربیان فرهنگی مرکز آشنا می شوند .

فعالیتهای مرکز بیجار به روایت تصویر

باز هم تابستان و باز هم شلوغ و استقبال خوب اعضا از مرکز و فعالیتهای اجرایی

با هم ببینیم :

کارگاه انیمیشن و استقبال اعضا از این فعالیت ( نیاز به میز دوم و سیستم جداگانه محسوس است )

 

کارگاه نقاشی و سفال مثل همیشه شلوغ

فعالیتهای فرهنگی

کاردستی فعالیتی بسیار جذاب و مخاطب پسند

ساخت ماسک

کارگاه ادبی

نمایش و نقد فیلم

 

برنامه های مرکز فرهنگی هنری

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و آشنایی اعضا با اعتیاد و مواد مخدر و مضرات آن به زندگی افراد برنامه های فرهنگی و هنری را با حضور اعضا اجرا نمود

- آموزش مهارتهای زندگی به شیوه های متنوع و مختلف در قالب فعالیتهای فرهنگی ، هنری و ادبی در تمام طول سال

- ایجاد عادتهای مطلوب و مناسب در کودکان و نوجوانان با بکار گیری ترفندهای مناسب و شیوه های جذاب و گیرا ( همچون عادت دادن اعضا به مطالعه کتاب ، خواندن قرآن ، ورزش و دیگر فعالیتهای مفید ) .

- برگزاری ایستگاه نقاشی و سفال با عنوان " دنیایی بدون مواد مخدر چقدر زیباست ".

- برگزاری جلسات بحث آزاد با اعضا نوجوان و بحث و گفتگو درباره مضرات مواد مخدر .

- تهیه کلیپ و نماهنگ در رابطه با موضوع اعتیاد و نمایش آن برای اعضا .

- برگزاری مسابقه نشریه نگاری و روزنامه دیواری .

- برگزاری مسابقه و سرگرمی با نوشتن یک سری عادتهای خوب و مطلوب و یک سری عادتهای بد و زیانبار  بر روی بادکنکهای رنگی و سپس اعضا را به دو گروه تقسیم نموده تا نسبت به جمع آوری بادکنکهایی که عادتهای بد بر روی آن نوشته شده اقدام و آنها را لگدکوب نموده و بترکانند در خاتمه هر گروهی بیشترین بادکنک را بترکاند برنده مسابقه اعلام شود .

- برگزاری مسابقه  ادبی با عنوان "زندگی زیباست آن را زشت نکنیم " .

- برگزاری مسابقه شعار نویسی در مذمت مواد مخدر .

- برگزاری فعالیتهای فرهنگی چون : قصه گویی ، شعر خوانی و اجرای نمایش خلاق در رابطه با موضوع اعتیاد

استقبال اعضا از کانون

مرکز بیجار در فصل تابستان بازهم نسبت به سالهای گذشته شاهد حضور خوب و پرشور اعضا در فعالیتهای فرهنگی و هنری و ادبی است کارگاه انیمیشن امسال نیز زیر نظر سید یاسر هاشم زاده دایر و با حضور اعضا پر رونق تر شده است کارگاهی که نسبت به سالیان گذشته یک تفاوت اساسی دارد آن هم عضو محور بودن فعالیت و کارگاه و نظارت مربی 

گروههای مختلف در نوبت ساخت قرار دارند و تقاضا برای میز انیمیشن دوم و کامپیوتر اختصاصی برای این فعالیت جذاب همچنان از ناحیه اعضا شنیده میشود 

برنامه های اجرایی مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت نیمه شعبان :

معرفی واقعه نیمه شعبان و ولادت منجی عالم بشریت

مرفی شخصیت و خلاصه ای از زندگانی صاحب الزمان (عج)

برگزاری مسابقه پرسش و پاسخ دینی با موضوع مهدویت (عج)

برگزاری ایستگاه سفال و نقاشی به همین مناسبت

 

برگزاری مراسم به مناسبت میلاد امام حسین ع و حضرت ابوالفضل العباس

مرکز فرهنگی هنری بیجار به مناسبت سوم شعبان میلاد امام حسین علیه السلام و حضرت ابوالفضل العباس ع اقدام به برگزاری فعالیتهای زیر نمود :

- معرفی شخصیت امام حسین علیه السلام

- معرفی شخصیت حضرت عباس علیه السلام

معرفی کتاب آفتاب در حجاب و زندگی امام حسین ع

- برگزاری کارگاه ادبی با محوریت ولادت و ماه شعبان

- برگزاری کارگاه نقاشی و کارت تبریک سازی به همین مناسبت و اعیاد شعبانیه

برگزاری مراسم به مناسبت مبعث رسول گرامی اسلام (ص)

به مناسبت گرامیداشت مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی خاتم الانبیا (ص) مراسمی با حضور دانش آموزان و اعضا  اجرا گردید در این مراسم کودکان و اعضا مرکز با حضور در مرکز در مراسم جشن و سرور شرکت کرده و این روز گرامی را در دلهای خود زنده نگه داشتند همچنین برنامه قصه گویی معرفی کتاب معرفی شخصیت پیامبر (ص) کارگاه نقاشی و ادبی از دیگر برنامه های امروز بود . 

معرفی واقعه سوم خرداد در مرکز بیجار

به مناسبت سوم خرداد سالروز ازاد سازی خرمشهر مربیان مرکز فرهنگی هنری بیجار برنامه های مختلفی اجرا گردید که در سطهای ذبل به اشاره میشود :

- معرفی واقعه سوم خرداد و آزاد سازی خرمشهر

- معرفی سرزمین خرمشهر بصورت دیواری

- ساخت کاردستی و ماکت ذهنی کودکان از ازاد سازی شهر خرمشهر

- اجرای برنامه ادبی با عنوان " اگر من آن روزها بودم "

فعالیت نقاشی با هدف آشنایی اعضا با واقعه خرمشهر و شهدا

 

 

جشن اردیبهشت تئاتر کردستان

سید یاسر هاشم زاده کارگردان برتر سال 92 استان کردستان شد

مربی فرهنگی مرکز بیجار کارگردان برتر سال 92 استان کردستان شد

در مراســم اردیبهشت  تئـاتر  کـردستان که همه سـاله به مناسـبت روز جـهانی تئـاتر و تجلیل از هنرمندان فعال سال استان برگزار  میشود  امسال  نیز در روز چهارشنبه بیست و چهارم اردیبهشت در سینما بهمن سنندج با حضور کلیه هنرمندان تئاتر استان برگزار گردید که در این مراسم " سید یاسر هاشم زاده " بعنوان کارگردان برتر سال 92 استان معرفی و تجلیل گردید لازم به ذکر است در این مراسم از فعالان حوزه های مختلف کارگردانی ، بازیگری و نمایشنامه نویسی و سایر حوزه های تئاتر تقدیر و تجلیل بعمل آمد .